ua en ru

У Львові археологи знайшли артефакти епохи Київської Русі

У Львові археологи знайшли артефакти епохи Київської Русі Фото: Львів (pixabay.com/SofiLayla)

Фахівці зафіксували культурний шар княжої доби, датований XIII століттям

У Львові на площі Звенигородській під час археологічних досліджень було виявлено культурний шар XIII століття, - епохи Київської Русі. Про це повідомляє "Дивись інфо".

Археологічні розкопки почалися в кінці травня на замовлення приватних підприємців. Ділянка належить готелю, який знаходиться поряд.

У XIII столітті на цьому місці, ймовірно, був дерев'яний храм, а в XIV столітті тут німецькі колоністи звели костел Марії Сніжної. Тепер тут розташовується греко-католицька Церква Матері Божої Неустанної Помочі.

"На сьогоднішній день з цікавого ми виявили кам'яне мощення XVII-XVIII століття, зараз більш детально важко сказати ", – розповів керівник археологічної експедиції Микола Шніцар.

Нижче кам'яного мощення археологи виявили господарську яму XV століття. Проте найбільш цікавою знахідкою, за словами керівника археологічної експедиції, був зафіксований культурний шар княжої доби або, як його ще називають, давньоруської, датований XIII століттям.

"Поки вдалося розкрити лише кілька квадратних метрів. Зі знахідок є тільки фрагменти кераміки – це уламки горщиків, а також дрібні уламки амфори. Поки працюємо, будемо розкривати великі площі і маємо надію, що будуть виявлені більш цікаві знахідки", – розповів Шніцар.

Археологи сподіваються, що це ще не кінець, і можливо, їм вдасться виявити житлові споруди або ще щось. Для цього будуть розбирати кам'яне мощення і розширювати територію розкопок. Розкопки триватимуть ще місяць.

До речі, у Полтавській області археологи знайшли скіфське золото і амфори.