ua en ru

У Львові під бруківкою випадково знайшли сотню єврейських надгробків

У Львові під бруківкою випадково знайшли сотню єврейських надгробків Фото: Бруківка (pixabay.com/ru/users/evondue)

Історики кажуть, що їх забрали з цвинтаря і вимостили двір

У центрі Львова волонтери знайшли під бруківкою стародавні єврейські надгробки. Про це повідомляє ТСН.

Близько сотні виявлених надгробків датовані 20-30-ми роками минулого століття. Історики кажуть, що в радянський період надгробні плити забрали з цвинтаря і вимостили ними двір.

Поки що волонтерам вдалося викопати 20 надгробків. З них була зроблена сходи в підвальне приміщення котельні.

Знахідки перевезуть на одне з кладовищ Львова, а згодом зроблять з них пам'ятну стелу. Крім того, обіцяють пояснити написи і символи, які майже століття тому залишили на плитах родичі померлих.

"Там як би йде в поетичній формі, з різних молитов, текстів, визначених святих, беруться уривки, які характеризують цю людину. Відповідно є певні малюнки, є зірка Давида", - розповів голова товариства єврейської культури Олександр Назар.

Раніше в Дніпропетровській області розкопали древніх кам'яних баб. Одна з них датується V століттям до нашої ери, а друга - епохи енеоліту, або раннього бронзового століття.

Статуї передали в Дніпропетровський національний історичний музей імені Дмитра Яворницького. Тепер колекція кам'яних статуй складається з 98 експонатів, але нові - найдавніші.

"Рання неолітична стела відірвана від свого комплексу. Ми не знаємо, яким кургану або захоронення вона належала. Втім, для вивчення цієї монументальної культової скульптури це важливо. Скіфська знахідка дуже цікава, тому що у нас трохи в музеях, всього шість, скіфських статуй зберігається", - розповіла науковий співробітник історичного музею Дніпра Дарина Романчук.