ua en ru

У Львівській області за лікарську недбалість посадили акушера-гінеколога

У Львівській області за лікарську недбалість посадили акушера-гінеколога Фото: Дитина (pixabay.com/PublicCo)

З вини лікаря через місяць після пологів загинуло немовля

У Львівській області акушеру-гінекологу за лікарську недбалість присудили рік тюремного ув'язнення. Про це повідомляє ТСН.

Лікаря Олега Данкова визнали винним у смерті немовляти. Чоловіка засудили до одного року тюремного ув'язнення. Окрім того, він більше не зможе мати медичної практики.

Три роки тому у львівській третій міській клінічній лікарні Мар'яна Павлик народжувала первістка. Ще до пологів жінка жалілася на болі в животі, однак лікар кілька днів не звертав уваги на скарги пацієнтки. Коли у жінки почалися перейми, бригада лікарів вичавлювала і витягувала дитину щипцями, пошкодивши голову і мозок малюка. Через місяць дитина померла.

Відео: Акушера-гінеколога посадили у в'язницю (YouTube/ТСН)

Суд слухав справу близько року. У підсумку було вирішено, що Олег Данков халатно поставився до своїх обов'язків.

"Справедливість в цьому світі існує, дійсно не вірили, але ми знаємо за що ми боремося, ми боролися за справедливість, за те що забрали життя нашої дитини, на правду, полегшення в душі", - сказала потерпіла.

Акушер-гінеколог своєї провини не визнає і буде подавати апеляцію.

"Це збіг трагічних обставин, ми доклали всі зусилля для того, щоб було все добре", - заявив засуджений.

До речі, з'явилися подробиці смерті вагітної жінки із Запорізької області. У Кам'янці-Дніпровській 3 жовтня померла вагітна жінка, яка чекала дитину. 34-річна Галина, яка проживала на вулиці Вишневій, була вагітна вже вдруге, але пологи були першими.

Жінка спостерігалася у лікаря на прізвище Герман. 22 вересня вагітна Галина прийшла в Кам'янсько-Дніпровську лікарню. Після огляду відпустили додому на вихідні, сказавши, що все в порядку. При цьому вона повинна була народити два тижні тому. Сказали, якщо будуть сутички, звертатися до медиків.

Через кілька днів, 24 вересня, у Галини з'явилися болі в животі. Акушерка запевнила, що пологової діяльності немає, і відправила додому.

У понеділок, 25 вересня, чоловік привіз жінку до лікарні. За його словами, лікар цілу годину намагалася почути серцебиття плоду спеціальним апаратом. Породілля відчувала жахливу біль і просила зробити кесарів, проте медики сказали, що показань для кесаревого немає. У результаті жінку залишили у відділенні на чергового лікаря, стаж якого становив всього лише один рік.