ru ua

У травні українців чекає додатковий вихідний: коли саме

У травні українців чекає додатковий вихідний: коли саме Колаж РБК-Україна

Вихідним планується зробити День Європи

В Україні планується зробити вихідним День Європи, до відзначення якого українці приєдналися ще у 2003 році. Про це інформує законопроект, який був поданий у Верховну Раду.

Примітно, що цей день святкується в третю суботу травня, а в Європі - 9-го. Тому що саме 9 травня була проголошена Декларація Шумана (пропозиція міністра закордонних справ Франції Робера Шумана об'єднати металургійну, залізорудну і вугледобувну промисловість Франції та Західної Німеччини).

Якщо депутати проголосують "за" і приймуть цей закон, то в українському календарі з'явиться ще один вихідний в травні. Також є ймовірність введення нового свята 15 грудня на честь створення Православної церкви в Україні.

Нагадаємо,що навесні 2019 року у працівників з п'ятиденним робочим тижнем буде чотири додаткових вихідних дня.

Ми писали, що за даними опитування, яке провів КМІС восени 2018 року, до трійки улюблених свят українців стабільно входять Різдво - 82%, Великдень - 82% і Новий рік - 75%.

Як повідомляло РБК-Україна, Кабінет міністрів рекомендував перенести три робочих дні в 2019 році: з вівторка 30 квітня на суботу 11 травня; з понеділка 30 грудня на суботу 21 грудня; з вівторка, 31 грудня на суботу 28 грудня.