ru ua

Маленька українка створює пластилінових мультгероїв неймовірних розмірів

Маленька українка створює пластилінових мультгероїв неймовірних розмірів Фото: Кіра (facebook.com/Ветрова Лана)

9-річна дівчинка ліпить мініатюрних мультгероїв з пластиліну

В Харківській області мешканка Люботина 9-річна Кіра Бакулич стала рекордсменкою. Маленька українка створює з пластиліну мініатюрні фігурки тварин висотою в кілька міліметрів, розглянути які вдасться лише за допомогою лупи.

За словами мами талановитої дівчинки Ольги, Кіра з двох років почала займатися ліпленням, аплікацією та разом з бабусею, передає "Сегодня".

Найбільше Кірі сподобався пластилін. Спочатку вироби були досить незграбні, але поступово дівчинка навчилася робити героїв мультфільмів максимально схожими. Вона навіть почала створювати цілі сюжети, доповнюючи персонажів різними атрибутами і влаштовуючи їм відповідний інтер'єр. Розміри робіт ставали все менше. Зараз їх висота досягає лише кількох міліметрів. Однак при цьому у фігурок видно емоції та дрібні деталі, зокрема вушка, зіниці, кігтики.

"Після перегляду мультфільму в кінотеатрі дочка по пам'яті відтворює всіх персонажів, їх костюми, дрібні деталі, які я не завжди запам'ятовую", - розповіла Ольга Бакулич, мати 9-річної дівчинки.

Маленька українка створює пластилінових мультгероїв неймовірних розмірів

Скріншот поста акаунта facebook.com/Ветрова Лана

Створюючи фігури, Кіра не використовує ніяких інструментів. Вона ліпить на нігтику, і з допомогою зубочистки переносить виріб на пластилінову підставку.

"Коли Кіра хворіла, до нас додому прийшли викладачі з її школи та звернули увагу на роботи. Ми в родині звикли і не вважали це чимось незвичайним, хоча багато гостей дивувалися міні-скульптурам. Педагоги порадили заявити про себе, взяти участь у якихось конкурсах чи фестивалях, і ми вирішили звернутися до Національного реєстру рекордів", - розповіла мама третьокласниці.

Кіра продемонструвала представникам реєстру рекордів не тільки готові роботи, вона, навіть, зліпила маленького пінгвіна прямо у них на очах. Найменшою скульптурою виявилося каченя, висота якого становила всього 1,6 мм.

Керівник Нацреестра рекордів України Лана Вєтрова розповіла, що його вимірювали за допомогою електронного штангенциркуля. Рекорд Кіри вписали як "найменьші фігурки з пластиліну, зроблені дитиною". Досягнення також увійде в книгу національних рекордів, яка з'явиться в кінці року.

Крім ліплення, Кіра навчається в дитячій музичній школі, де вчиться грати на бандурі.

"Ми замислювалися про художню освіту, але перевантажувати дитину заняттями не хочемо. Ліплення для неї своєрідний відпочинок. Кіра береться за пластилін після занять і прогулянок", - розповіла мама.

У майбутньому українська рекордсменка мріє стати біологом.

До речі, пісню представника України на Євробаченні 2017 зіграли на бандурі.