ru ua

"Мені зривали нігті з пальців": очевидець розповів, як катують "на підвалі МДБ ЛНР"

"Мені зривали нігті з пальців": очевидець розповів, як катують "на підвалі МДБ ЛНР" Фото: Полонені (facebook.comacmc.ua)

"Деяких хлопців катували струмом або "шокером", який приставляли до чутливих частин тіла"

21-річний луганчанин Владислав Овчаренко, який провів 15 місяців у полоні "ЛНР", розповів про жахи тортур над українськими військовими. Про це він повідомив в інтерв'ю BBC.

Відзначимо, що восени 2016 року його разом з товаришем Артемом Ахмерова затримали в Луганську, і згодом "суд" "ЛНР" присудив їм тривалі терміни в колонії за звинуваченням у шпигунстві і спалення прапора.

"Затримали нас 10 жовтня 2016 року в центрі Луганська. Там був мітинг проти збройної місії ОБСЄ. Забрали телефони і паспорта. Кажуть: ідіть за нами, обличчям вниз. Нас закинули в мікроавтобус, повезли до колишнього будівлі СБУ. Далі - пакет на голову і вперед. З 10 жовтня ми перебували в полоні. Ці хлопці проводили допити, тортури. Перші два місяці, поки йшло слідство, нас тримали в підвалі "МГБ". 6 грудня нас перевезли в Луганське СІЗО", - розповів Владислав.

Також хлопець розповів про подробиці їх утримання в полоні.

"Нас, в принципі, за людей не вважали. В камері не було туалету - виводили два рази в день. Годували теж двічі в день. Слава богу, дозволяли передавати "передачки" від батьків. Підвал - це спецізолятор "МГБ". Божевільний контроль, скрізь камери. Ми там були, як мавпи в клітці. Перший місяць були щоденні допити, били, знущалися. Погрожували мені і батькам, що вони опиняться поруч, що їх уб'ють", - згадує Владислав.

"Мені, наприклад, зривали нігті з пальців. Били різними предметами. Били дуже довго. Деяких хлопців катували струмом або "шокером", який приставляли до чутливих частин тіла. Або "котушкою" - це коли клеми приєднують до голові та іншим кінцівок. До мене в камеру як-то кинули хлопця, бо від нього пахло паленим м'ясом..." - зізнався луганчанин.

Читайте також звільнений з полону буковинець розповів про свою адаптацію до мирного життя.