ua en ru

Названо найбільш комфортне місто за версією The Economist

Названо найбільш комфортне місто за версією The Economist Фото: Мельбурн (pixabay.com/doctor-a)

Складено рейтинг найбільш сприятливих для життя міст світу

Австралійський Мельбурн визнаний найкомфортнішим для життя містом світу. Такий результат був представлений в щорічному дослідженні The Economist.

У 140 містах світу під час дослідження оцінювалися стабільність, охорона здоров'я, культура, навколишнє середовище, освіта та інфраструктура.

Мельбурн отримав оцінку 97,5 зі 100 балів у щорічному рейтингу. На другій позиції з невеликим відривом опинився Відень (Австрія) з показником 97,4 бали, а замкнув трійку лідерів Ванкувер (Канада) - 97,3 бали.

Також у топ-10 увійшли Торонто, Калгарі (Канада), Аделаїда, Перт (Австралія), Окленд (Нова Зеландія), Гельсінкі (Фінляндія) і Гамбург (Німеччина).

Найбільш несприятливим для життя містом виявився Дамаск (Сирія), який посів останнє, 140-е місце. Також в кінці списку розмістилися Тріполі (Лівія) та Лагос (Нігерія).

Київ посів 131 місце та увійшов в топ-10 найгірших міст, і п'ятірки таких, які значно знизили свої показники за останні п'ять років. Поряд з українською столицею показники знизили Москва (РФ), Дамаск (Сирія), Тріполі (Лівія) Детройт (США).

"Багато проблем, пов'язаних з комфортом проживання, не зникли: терористичні атаки продовжилися, а геополітична ситуація створила подальшу міжнародну невизначеність", - повідомили аналітики.

У доповіді відзначаується, що у зв'язку з терористичними атаками впали рейтинги Манчестера (Великобританія) і Стокгольма (Швеція).

До речі, українське місто очолило топ-10 найбільш небезпечних місць світу.