"Залишиться одна": в УПЦ КП заявили, що Московський патріархат чекає самоізоляція

"Залишиться одна": в УПЦ КП заявили, що Московський патріархат чекає самоізоляція
Фото: Патріарх Кирило (patriarchia.ru)

Він вважає, що РПЦ не зможе перешкодити здобуттю автокефалії української церквою

Голова Інформаційного управління і речник УПЦ КП архієпископ Євстратій Зоря прокоментував погрози РПЦ про можливість розколу у світовому православ'ї у разі надання Вселенським патріархом Томосу про автокефалію українській церкві. Архієпископ Євстратій вважає, що Московська патріархія буде самоізолюватися від відносин з іншим світом. Про це він заявив в інтерв'ю виданню Оbozrevatel.

Владика Євстратій розповів, що РПЦ вже тривалий час бажає посісти перше місце серед православних церков світу. У зв'язку з цим зростає напруженість між Московським і Константинопольським (Вселенським) патріархатом.

Також він поділився роздуми про те, що буде робити глава РПЦ патріарх Кирило і його церква в разі втрати України.

"Це подібно до того, як у світських чи державних традиціях відбувається розрив дипломатичних відносин між країнами. Якщо Москва оголосить розрив (з Константинополем), ми прогнозуємо, що вона залишиться одна, максимум з кількома союзними церквами", - каже голова Інформаційного управління УПЦ КП.

Архиєпископ вважає, що вплинути на рішення Вселенського патріарха РПЦ не має можливості.

"Поки те, що вони (РПЦ) могли б зробити, вони вже зробили. Ті загрози, які вони могли б реалізувати, вони реалізували. Щось екстраординарне, абсолютно несподіване - важко прогнозувати, тому що слід ще врахувати ту реакцію, яка була в самій РФ, скажімо, на санкції, які вводилися проти неї через окупацію Криму, через вторгнення на Донбас", - сказав Зоря.

За його словами, імовірний розвиток подій - це те, що Московська патріархія буде самоізолюватися від відносин з Константинопольським патріархатом та іншим православним світом.

"І так буде продовжуватись, поки нинішнє керівництво - і кремлівське, і церковне - буде у влади. А це, з історичної перспективи, зовсім недовго", - підсумував архієпископ Євстратій.

Раніше Вселенський патріархат в рамках підготовки до надання автокефалії Православної церкви в Україні призначив своїх екзархів в Києві.

У свою чергу, РПЦ пригрозила Константинополю розривом відносин у відповідь на автокефалію Києва.

Чим займаються слуги народу в робочий час

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся