ua en ru

Подарунок під ялинку": МОЗ скасував заборону на "важкі" професії для українок

Подарунок під ялинку": МОЗ скасував заборону на "важкі" професії для українок Фото: Жінка-пожежник (pixabay.com/27707)

Тепер жінки можуть керувати літаками і бетономішалками

Подарунок українським жінкам зробило Міністерство охорони здоров'я України. Указ, який забороняв жінкам освоювати 458 професій з шкідливими і небезпечними умовами праці –скасовано. Про це повідомила народний депутат Верховної Ради України Ірина Суслова на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Указ №256 визначав перелік з більш ніж 450 професій, заборонених для жінок. За словами Ірини Суслової, цей указ значно обмежував можливості жінок вибирати певні професії і просуватися по службі.

У перелік входили такі професії, як: зварювальник, газозварник, котляр, слюсарні і слюсарно - збірні роботи, будівельні та монтажні професії, машиністи спеціальної будівельної техніки, гірничі професії, будівельники метро, професії, які пов'язані з добуванням нафти й газу, судноремонтні та суднобудівні професії, виробництво медикаментів, лісозаготівля, виробництво цементу, видобуток риби, водій великих автобусів, управління морським і річковим транспортом і багато інші

"Перемога "під ялинку"! Ганебний наказ МОЗ №256 скасовано! Багатомісячна боротьба, яка почалася в квітні з флешмобу #жинкаможевсе, увінчалася успіхом!

Нагадаю, що наказ №256 визначав перелік з 450 професій, заборонених для жінок. Фактично він забирав у них свободу вибору і ставив їх у нерівне становище по відношенню до чоловіків.

Скасування наказу має стати першим кроком на шляху до дискримінації жінок у трудових відносинах. Далі - створення безпечних умов праці для всіх людей, незалежно від статі, боротьба з гендерною сегрегацією при працевлаштуванні та подолання сексизму на роботі",- написала Ірина Суслова і подякувала в.о. міністра охорони здоров'я Уляні Супрун за розуміння та підтримку цієї ініціативи.

Крім того, народний депутат висловила вдячність всім керівникам, активістам, політикам, які допомогли наблизити скасування цього указу.

Подарунок під ялинку": МОЗ скасував заборону на "важкі" професії для українок

Скріншот поста (facebook.com/ir.suslova)

До речі, стало відомо, що народні депутати дарують один одному.