"Самодостатній організм": Подерв'янський розповів, що чекає Україну в майбутньому

Подерв'янський розповів, що чекає Україну в майбутньому
Фото: Лесь Подерв'янський (РБК-Україна)

Художник розповів, чому наша країна відрізняється від РФ, і чому путінська Росія приречена

Сьогодні Україна - самодостатній організм, який живе, дихає і здатний до саморозвитку. Крім того, динаміка змін у нашій країні позитивна, якщо порівнювати з попередніми роками. Про це сказав відомий художник і письменник Лесь Подерв'янський в бесіді з Антіном Мухарським в рамках проекту "Національна ідея сучасної України".

"Останні три роки вселяють надію, нарешті почало щось відбуватися. І динаміка змін, як я її бачу, позитивна, якщо порівнювати з попередніми роками. А щодо всього іншого… Зміни ніколи не стаються швидко, не буває так, щоб країна дісталася комусь на халяву - лише через кров і смерть. Головне, що Україна - самодостатній організм, який живе, дихає і здатний до саморозвитку. Цього я не можу сказати про Росію, бо там усе мертве", - сказав він.

Подерв'янський розповів, що чекає Україну в майбутньому

Фото: Лесь Подерв'янський (РБК-Україна)

Подерв'янський порівняв путінську Росію з дитячою іграшкою - пірамідкою, елементи якої накладаються на загострену паличку.

"Так отам, у кацапів, усе й тримається на шпичці. Її забрати, зламати - пірамідка розлетиться. Вони це знають. А в нас такої пірамідки нема, у нас лего, де частини чіпляються одна за одну і трансформуються в різні конфігурації. І в Росії через таку примітивну її форму неможлива демократія. Якщо вона там настане, то країна розсиплеться. Росії вже не буде. Та це їхні проблеми, які мене не обходять. Україна - складніша структура, і демократія тут можлива. А в Росії може бути тільки диктатура. Тому що такі правила гри. Або країна, або демократія", - зазначив художник.

Він також згадав слова "товариша" Володимира Леніна, який сказав, що "російська інтелігенція не мозок нації, а г***о". А оскільки, за словами Подерв'янського, радянський вождь "сам вийшов з російської інтелігенції, то знав, що говорить".

"Інтелігенція - це поняття суто російське. Інтелігенції нема ніде, крім Росії. Хто є представником американської інтелігенції? Вільям Фолкнер? Якщо б йому таке сказали, послав би. Він геніальний письменник, а не інтелігенція", - резюмував митець.

Раніше в інтерв'ю Styler Подерв'янський висловився про Лещенка, Євробачення, зброю та еміграцію з України.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся