ua en ru

Погода в Україні: народний прогноз на 24 квітня

Погода в Україні: народний прогноз на 24 квітня Погода (фото: pixabay.com)

Наші пращури казали: "Антип води розпустив"

Погода в Україні. 24 квітня по всій території країни пройдуть дощі, а максимальна температура повітря, за словами синоптиків, досягне позначки +23.

У вівторок на заході України очікуються дощі. Вдень температура буде +17...+20 градусів. У Закарпатській області повітря прогріється до +23. На сході опади, температура +14...+17. У центральній частині вдень синоптики обіцяють дощі, температура повітря складе 15-19 градусів вище нуля.

На півночі України від +16 до +18, у Чернігівській і Сумській областях прохолодніше - від +10 до +12. На півдні дощ, а температура повітря - від 20 до 23 градусів з позначкою плюс.

У столиці України пройдуть дощі, температура +16...+18.

Народний прогноз

24 квітня православна церква шанує священномученика Антипа, єпископа Пергама Асійського. Народна назва - Антип Половод. З Антипа річки розкриваються, і вода виходить з берегів. Наші пращури казали: "Антип води розпустив", "Антип без води (холод) - засіки без зерна (літо погане)". Також вони зауважили: якщо до цього дня води не розкрилися, то весна пізньою буде і літо поганим простоїть. Якщо вранці мороз, а вдень пішов сніг - ще цілий місяць буде холодно. На півночі в цей день починали польові роботи.

Раніше українцям розповіли, яка погода буде в травні.

В яких місцях України найкраще провести травневі свята