ru ua

У Польщі українських заробітчан змушують носити "спеціальну уніформу"

У Польщі українських заробітчан змушують носити "спеціальну уніформу" Фото: Українець (РБК-Україна)

Міжнародна компанія ввела дивне правило

У Польщі українських робітників на заводі у селищі Верухове зобов'язали носити уніформу в кольорах національного прапора – жовто-синю. Про це повідомляє видання Gazeta Wyborcza.

Про ситуацію журналістам розповів один з клієнтів компанії, який помітив, що у працівників різних відділів відрізняються уніформа. Однак українці - виняток: незалежно від ділянки, де вони працюють, люди зобов'язані носити одяг в синьому і жовтому кольорах.

"Я не міг навіть уявити, що таке можливо! Уявіть, що поляків зобов'язують надягати червоно-білу уніформу, коли вони працюють на фабриці за кордоном", - обурився клієнт.

У Польщі українських заробітчан змушують носити "спеціальну уніформу"

Скріншот (warszawa.wyborcza.pl)

У свою чергу керівник заводі Міхал Вроблевский заперечує звинувачення. Він стверджує, що специфічна уніформа дозволяє розрізняти співробітників, які не говорять польською.

"Українці – співробітники зовнішньої компанії. Це абсолютно випадковість, що їх уніформа власне синьо-жовтого кольору. У всіх співробітників є сині штани і жовті сорочки. Це спосіб ідентифікації. Українці не знають польської мови. Ті, хто знає польську або англійську, носять помаранчеві сорочки. У цьому немає нічого дискримінаційного. Мова йде лише про полегшення контакту", – запевнив Міхал Врублевський.

Експерти в питаннях протидії дискримінації впевнені, що незаконні дії роботодавця.

Раніше українці сказали, що думають про європейські цінності.