Навколо премії "Оскар" розгорівся скандал через нову політику Трампа

STYLERLIFE        29.01.2017 - 13:30
Фото: Асгар Фараді
Фото: Асгар Фараді

Указ новообраного президента зачепив одного з режисерів іранського фільму, номінованого на Оскар

Режисер з Ірану Асгар Фараді не зможе приїхати на церемонію вручення премії "Оскар" до США через посилення імміграційної політики після інавгурації Дональда Трампа.

Фільм Фараді "Комівояжер" претендує на нагороду в номінації "Найкращий фільм іноземною мовою". Про скандальний заборону на в'їзд для номінанта з Ірану повідомив у Twitter голова ірано-американської ради Тріта Парс.

Пост про заборону в'їзду в США іранському режисерові

"Підтверджено: Асгара Фархаді з Ірану не пустять до США, щоб бути присутнім на "Оскарі", — написав він.

В американської кіноакадемії вже відреагували на це, висловивши стурбованість.

"Як прихильники діячів кіно та захисники прав людини на всій земній кулі, ми вважаємо надзвичайно тривожним той факт, що Асгару Фархаді, режисерові оскароносного фільму з Ірану "Розлучення Надера і Сімін", разом зі знімальною групою та акторами номінованого в цьому році на "Оскар" фільму "Комівояжер" може бути заборонений в'їзд до країни через їхні релігійні переконання або країни походження", — йдеться в заяві, яку цитує Associated Press.

Сам режисер Асгар Фараді поки не прокоментував заборону на його в'їзд до США для участі в 89-й церемонії вручення премії "Оскар", яка відбудеться 26 лютого.

Відзначимо, що раніше актриса Тарані Алидусти, яка зіграла головну роль у "Комівояжера", заявила, що не приїде на церемонію на знак протесту проти політики Дональда Трампа.

Нагадаємо, що указ Трампа від 27 січня 2017 року посилив імміграційну политику США, зокрема його дія поширюється на громадян семи країн з переважно мусульманським населенням: Ірану, Іраку, Ємену, Лівії, Сирії, Сомалі, а також Судану.

До речі, журналіст заінтригував мережа магічним трюком з рукавичками.

On Top