ua en ru

Прославила на весь світ: в Україні знайшли рідне місто Барбари Стрейзанд

Прославила на весь світ: в Україні знайшли рідне місто Барбари Стрейзанд Фото: Барбара Стрейзанд родом з України (колаж РБК-Україна)

Родина Барбари Стрейзанд походить із Галичини, звідки її дідусь і бабуся виїхали у США, кажуть історики

Галичина – батьківщина Барбари Стрейзанд, знаменитої голлівудської зірки. Дідусь і бабуся акторки по лінії батька емігрували до США в кінці 19 сторіччя із Тернопільщини, а одружилися вже у Нью-Йорку. Існує дві версії походження знаменитої родини. Одні кажуть, пара походить із Бережан, інші – що вони із Бучача. В будь-якому разі предки Барбари Стрейзанд – із Галичини.

Журналісти Радіо Свобода побували у місцях, де жив Ісаак Стрейзанд, дідусь голлівудської зірки, і провели власне дослідження.

Прославила на весь світ: в Україні знайшли рідне місто Барбари СтрейзандФото: Бережани могли бути рідним містом предків Барбари Стрейзанд (wikipedia.org)

Барбара Стрейзанд народилася в Нью-Йорку. В той період Галичина була окупована німцями. Євреїв утискали і переслідували. Більша частина євреїв мешкала у гетто. У Бережанах досі є будинки, де мешкали єврейські родини, але багато споруд – давно покинуті і перебувають у жахливому стані. Стара синагога, яка раніше була місцем зустрічі городян, також поступово перетворюється на руїну.

"Бережани були мультикультурним містом. Теперішня вулиця Тернопільська була в той період компактним місцем проживання євреїв. Тут досі є будинки, в яких вони жили. Переважно євреї проживали у центральній частині міста, на площі Ринок. Цілком ймовірно, що саме на старому єврейському цвинтарі були поховані предки Барбари Стрейзанд", – каже журналістам краєзнавець Бережан Микола Проців.

Фото: Руїни синагоги в Бережанах (Радіо Свобода)

Американка Анна Едвардс у книжці "Біографія Барбри Стрейзанд" пише, що Ісаак Стрейзанд виїхав в Америку саме із міста Бережани у 1898 році. Так само – і Анна. Вона переїхала вже у 1901-му. Тоді місто входило до складу Австро-Угорської імперії.

Проте в той же час офіційний сайт міжнародного генеологічного проекту називає місцем народження Ісаака Стрейзанда саме Бучач.

Прославила на весь світ: в Україні знайшли рідне місто Барбари СтрейзандФото: Інші історики називають рідним містом родини Стрейзанд Бучач (ukrainaincognita.com)

Дослідник родоводів і співробітник Центрального державного історичного архіву України у Львові Ігор Смольський повідомляє: Ісаак Стрейзанд народився або в Бучачі, або ж у Бережанах. Вірогідніше за все, у Бучачі, бо в метричних книгах Бережан згадка про його народження відсутня.

"В індексованих книгах єврейських метричних книг немає Ісаака Стрейзанда, народженого у Бережанах. Відсутні метричні книги і в інших архівах міста Бучач. Збереглись шматки, тому надати інформацію про родину Стрейзандів, які проживали в Бучачі, ми не можемо. Збереглись записи пізніші. Прізвище Стрейзанд зустрічається на Тернопільщині у Бережанах, Нараєві, Підгайцях, Тлустому , тощо", - коментує він.

За його словами, Бережани там згадані не випадково. Родина могла там жити деякий час перед виїздом із Галичини до США.

Нагадаємо, раніше українське коріння знайшли у Меган Маркл.

Крім того, фани Віри Брежнєвої в шоці від того, що співачка зреклася України.