ru ua

Батьківщина загиблих Героїв: ще один район "очистився" від РПЦ

Батьківщина загиблих Героїв: ще один район "очистився" від РПЦ Перехід в ПЦУ з УПЦ МП здійснив Стрийський район Львівської області (колаж РБК-Україна)

Парафія села Баня Лисовицька перейшла до ПЦУ

В середу, 27 лютого, релігійна громада села Баня Лисовицька Стрийського району Львівської області прийняла рішення про перехід до Православної Церкви України, повідомляється на сайті Стрийської РДА.

За словами сільського голови Миколи Магаса, на парафіяльних зборах церкви Покрови Божої Матері більшістю голосів, прийнято рішення про перехід релігійної громади з підпорядкування Московського патріархату до автокефальної церкви України. Проти проголосувала лише одна людина.

До слова, Баня Лисовицька є малою Батьківщиною Героїв АТО Тараса Бруса та Романа Магаса, які віддали своє життя за Україну.

Батьківщина загиблих Героїв: ще один район "очистився" від РПЦ

Перехід в ПЦУ з УПЦ МП здійснив Стрийський район Львівської області (церква Покрови Божої Матері, фото: stryi-rda.gov.ua)

"Загалом, на Стрийщині Московська церква остаточно перестала існувати, оскільки всі три релігійні громади, які підпорядковувалися Кірілу, зокрема у селах Піщани, Верчани та Баня Лисовицька, прийняли рішення про перехід до Української Православної Церкви", - написано в повідомленні.

Нагадаємо, Стрийський район став другим районом, який повністю очистився від впливу Московського патріархату. Першим став Сокальський район Львівської області.

Раніше ми повідомляли, що перша громада Сумської області в селі Андріяшівка, Роменського району перейшла до ПЦУ.