ua en ru

"Бачить себе предстоятелем не тільки Москви, але й Києва": журналіст пояснив, чому патріарх Кирил не відпускає УПЦ

"Бачить себе предстоятелем не тільки Москви, але й Києва": журналіст пояснив, чому патріарх Кирил не відпускає УПЦ Фото: Патріарх Кирило (mospat.ru)

Вплив Москви на Українську церкву підтримує сам Володимир Путін

Глава РПЦ, патріарх Кирило не має наміру розлучатися з УПЦ, так як утримання Української церкви в межах Москви є однією з найважливіших завдань поряд з встановленням "русского мира" в Києві.

Про це в "Главред" написав політолог і журналіст Віталій Портников.

"Новий глава РПЦ зачастив до Києва і намагався в буквальному сенсі відсунути тоді вже важко хворого митрополита Володимира від управління УПЦ (МП), стати не тільки москви, але і київським предстоятелем. Свій тронний зал патріарх прикрасив прапорами нових незалежних держав, як би нагадуючи: він може те, чого не в змозі дозволити собі навіть Путін. Він і є справжній, "духовний" правитель пострадянського простору, останній символ агонізуючої імперії. Чи Не ця самовпевненість патріарха підштовхнула Володимира Путіна до форсування ідеї "русского мира", як знати?" - повідомив журналіст.

У той же час він відзначає, що Путін багато напартачив патріарху своїми танками і вбивствами в Україні, але якщо людині, тим більше священикові, що не властиво смирення, якщо він обуреваем гординею та честолюбством, то ніщо не змусить його відмовитися від виконання своїх задумів.

"Кирило все ще бачить себе предстоятелем не тільки Москви, але й Києва. І коли він порівнює столиці чужої країни, яка перебуває в стані війни з його власною батьківщиною, з Косово, він не залишає нам ніяких сумнівів в тому, що ніколи не змириться ні з державністю України, ні з самостійністю Української церкви. Тому що для переважної більшості сербів Косово - це не країна, в якій 90% населення складають етнічні албанці, а вкрадена Заходом "духовна колиска", - додав Портніков.

Раніше патріарх Кирило заявив, що ніколи не погодиться на незалежність Української церкви.