ua en ru

Казки на ніч: у Львові бійці АТО беруть участь в незвичайному проекті

Казки на ніч: у Львові бійці АТО беруть участь в незвичайному проекті Фото: Папа читає казку синові (youtube.com)

Військові вирішили показати малюкам, що незважаючи на війну, вони залишаються татами і мамами

У Львові стартував незвичайний художній проект "Воїни АТО читають казки дітям". Для участі в ньому були відібрані 16 бійців, що пережили найважчі бої на Донбасі в 2014-15 роках, захищали Донецький аеропорт, виривалися з полону, повідомляє Zaxid.Net.

Одним з "казкарів" став колишній стрілець 28-ї бригади Іван Гаврилко, у якого, поки він воював, вдомапідростали двоє маленьких синів, які не могли заснути без його голосу. Тому вечорами Іван читав дітям казки по телефону.

Ще одна учасниця проекту – Олеся Котлярова - більше року воювала в складі батальйону "Айдар". На її думку, дітей не треба розповідати про війну, їм потрібні казки.

"Я хочу показати дітям, що військові не такі страшні, адже багато дітей бояться людей у формі. Тут просто показати, що це такі ж люди, як вони, навіть деякі військові такі ж діти", - зізналася Олеся.

Серед казок, які начитують бійці, є і ексклюзивна, написана спеціально для проекту письменником Андрієм Курковим.

Поширювати записані бійцями казкові історії організатори мають намір як на дисках, які передадуть у дитячі будинки та інтернати, так і онлайн. У мережі записи з'являться до кінця року, щоб всі діти України змогли послухати їх на ніч перед Новим роком або Різдвом.

А тим часом найбагатші українські нардепи-декларанти проігнорували прохання волонтерів допомогти армії.