ru ua

Казкова історія Красуні і Чудовиська виявилася справжньою трагедією

Казкова історія Красуні і Чудовиська виявилася справжньою трагедією Фото: Казка набагато прикрасив події (pixabay.com/ru/users/leandrodecarvalhophoto)

Пару спеціально одружили, щоб побачити, які у них народяться діти

Немає такої людини, яка б не знала казки Шарля Перро "Красуня і чудовисько". І всім відомий щасливий хепі-енд цієї історії. Але насправді, все виявилося зовсім не так радісно. Виявляється, письменник сильно прикрасив події, описані в книзі. Про це повідомляється у матеріалі журналу "П'ята республіка" (автор: Julia Neyo).

Педро Гонсалес (Потвора) або, за іншою версією, Петрус Гонсальвус, народився в 1537 році на іспанському острові Тенеріфе з явними генетичними відхиленнями. У нього був гіпертрихоз – захворювання, при якому все тіло покривається красивою шовковистою вовною.

Тримати вдома такої дитини батькам не хотілося, тому ще десятирічним дитиною його продали до двору Генріха II. У ті роки було модно тримати "дикий цирк". При дворі хлопчик отримав блискучу освіту. Вчили його ті самі викладачі, що принцов Карла IX, Генріха III і принцесу Маргариту (майбутню королеву Марго), а тому він легко говорив грецькою, латиною, був обізнаний в географії, історії, математики та астрономії.

altФото: Красуня і Чудовисько (Epo Film/Petro Domenigg)

В цей час трагічно загинув Генріх II, і регентом стала його дружина, Катерина Медічі. Замість того, щоб знайти собі пару-трійку фаворитів, вона віддала перевагу розважатися іншими способами. Наприклад, вирішила заради жарту одружити чудовисько Петруса на красуні-покоївки, мадемуазель Раффелэн. Дівчину з вигадливого збігом обставин теж звали Катерина, і вона побачила свого судженого тільки в день весілля. Жахливо те, що нічого дивного в подібних речах ніхто не бачив і навіть не засудила цей вчинок.

Катерина Медічі дуже хотіла подивитися, які народяться у пари діти. До її превеликий жаль, перші двоє діточок були абсолютно нормальними. Експеримент провалився, Катрина втратила інтерес до своїх живими іграшками, і передарувала Петруса і його дружину Маргарити Пармської. Та віддала сімейство герцогу Алессандро Фарнезе, наміснику в іспанських Нідерландах, а він уже – своєму синові, Рануччо. Так що, хоч в одному казкарі не пішли проти істини – Чудовисько дійсно жило в найкращих і найкрасивіших палацах. От тільки не в якості господаря.

До нещастя, з семи народилися у Петруса і Катерини дітей, четверо теж страждали гипертрихозом. Зате цим пощастило скористатися молодому герцогу Раннучо – він продав малюків у різні королівські двори Європи, а одну – маленьку волохату Антониэтту – подарував своїй коханці Ізабеллі Паллавичино.

Через кілька років Красуня і Чудовисько все ж дочекалися спокою. Їм дали волю, і вони оселилися в італійському місті Каподімонте. Вони прожили разом 40 років, і, судячи з усього, в любові.

до Речі, Ірена Карпа після тривалої перерви написала книжку про завзятих білках.