ru ua

У США встали на захист свого журналіста, який закликав підірвати Керченський міст

У США встали на захист свого журналіста, який закликав підірвати Керченський міст Фото: "Путінський" міст у Криму (most.lif)

За такі слова в РФ проти журналіста відкрили кримінальну справу

В американському виданні Washington Examiner ответили на звинувачення росіян щодо призову журналіста Тома Рогана підірвати Кримський міст.

У Росії слова Рогана прийняли, як заклик до терористичної діяльності і відкрили кримінальну справу проти журналіста.

У тексті "Наша відповідь на погрози Росії проти наших журналістів" говориться, що Роган не закликав до тероризму і заявляв про необхідність уникнути жертв.

"Автор зазвичай не виступає за знищення мостів, але більшість мостів не побудовані як частина незаконного збройного вторгнення в іншу, суверенну країну. Крим по праву український. Росія контролює незаконно з допомогою сили, і цей міст є спробою зміцнити цей контроль", - сказано у виданні.

Американські журналісти відзначили, що Роган дав нашій країні пораду про те, як захистити себе, і це справедлива й адекватна пропозиція.

"У Конституції США є Білль про права, перша стаття якого встановлює як свободу слова, так і свободу друку в якості основних прав. Це означає, що американці можуть критикувати свій уряд і кандидатів на пост президента, як і уряд Росії. Американці, такі як Роган, також можуть вільно захищати зовнішньополітичні дії будь-якого уряду, який вони обирають, включаючи наш власний уряд, Росію чи будь-яку іншу країну. Американці можуть вільно виступати за удар по Сирії, наприклад, або за те, щоб не завдавати ударів по Сирії. Американці вільні відстоювати дипломатичні або військові реакції на агресію Росії", - пишуть у Washington Examiner.

У виданні жалкують, що росіяни, які намагаються вільно ділитися своїми думками зі світом, піддаються цілеспрямованим кампаніям урядових переслідувань, вимагань і навіть вбивств.

"Це тому, що Путін не боїться нічого так, як він боїться самих росіян", - підсумували в американському ЗМІ.

Раніше повідомлялося, що 15 травня видання The Washington Examiner опублікувало статтю Тома Рогана із закликами підірвати Кримський міст.

Відео: Як і чому проводилася депортація кримських татар з Криму (video.rbc.ua)