ua en ru

Стало відомо, чому народні обранці не відпочивають в державних санаторіях

Стало відомо, чому народні обранці не відпочивають в державних санаторіях Колаж РБК-Україна

Більшість депутатів ніколи не відпочивали в державних санаторіях

Народні депутати України не мають жодних пільг щодо державних санаторіїв і пансіонатів, тому більшість з них за все своє життя жодного разу там не побувала. Про це повідомляє Комітет виборців України.

Так, відповідно до відповіді на запит громадської організації, цьогоріч лише 4 народні обранці VIII скликання з сім’ями відпочили у закладах, що перебувають у сфері управління Верховної Ради України.

Крім того, перевагу такому відпочинку віддали перевагу ще 6 парламентарів попередніх скликань.

Наразі у сфері управління Верховної Ради перебувають такі заклади: державні підприємства "Пансіонат матері та дитини "Таврійські зорі" та "Готельно-оздоровчий комплекс "Затока", що розташовуються у Скадовську на Херсонщині, а також бази відпочинку "Конча-Заспа" та "Пуща-Водиця" у Києві.

Проживання в пансіонаті "Таврійські зорі" в однокімнатному "стандарті", до прикладу становить, близько 680 гривень за добу.

"Державні санаторії Верховної Ради є рудиментом минулого, із яким давно час попрощатися. Більшість депутатів ніколи в них не відпочивали, а тому утримання відповідних закладів є недоцільним", – зауважив голова КВУ Олексій Кошель.

До слова, згідно з чинним законодавством народні обранці не мають пільг щодо забезпечення путівками для санаторно-курортного лікування. Відповідне положення було виключене із Закону "Про статус народного депутата України" в 2014 році.

Також до 2014 року з Держбюджету здійснювалося фінансування санаторіїв Апарату ВРУ. Так, у 2012 році за статтею держбюджету "Фінансова підтримка санаторно-курортного комплексу Управління справами ВРУ" було передбачено 87 млн. грн., у 2013 році – 88 млн. грн., у 2014 році – 3,5 млн. грн. (з урахуванням спеціального фонду). Однак у 2014 році було внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України, якими було скасовано відповідне фінансування з метою економного використання державних коштів.

Нагадаємо, що колишня "регіоналка" загинула в ДТП на узбережжі Адріатичного моря між Італією і Хорватією.