ua en ru

"Країна не визнала нас": снайпер АТО розповів про життя поза фронтом

"Країна не визнала нас": снайпер АТО розповів про життя поза фронтом Фото: Снайпер (mil.gov.ua)

Орденами зазначають тільки одного з п'яти бійців

Український снайпер Віталій Олійник, який побував у полоні у терористів "ДНР", врятував товариша, захищав кордон і Донецький аеропорт від диверсантів, розповів, як йому живеться поза фронтом. Про це він повідомив в інтерв'ю "Цензор.нет".

"Після цього я перевівся в Запоріжжя, через те, що у матері почалися проблеми зі здоров'ям, і їй потрібно було моя присутність. У лютому у мене вже дембель. Далі на громадянці планую працювати (за освітою я юрист) і намагатися допомагати таким людям, як я, про яких забули. Коли йшли туди, ми знали, що можемо загинути, але хотіли це зробити для країни, а країна, виходить, не згадала і не визнала нас", - сказав боєць.

Він зізнається, що дуже прикро, коли згадують і відзначають орденами тільки деяких захисників.

"Прикро, що робили одну справу, але про деяких згадали, а про інших забули. З п'яти осіб, які потрапили в полон, тільки одна людина (яка була поранена) нагороджена орденом, інших навіть не нагородили медалями або грамотами. Серед них Максим Кац, Юрій Шаповалов, Олександр Шаповалов, Олександр Чернишов і я, Віталій Олійник. Плюс тих три людини, яких поранених винесли з поля бою, про них теж ніхто не згадав. Ні грамоти, ні дякую, нічого", - зазначає Олійник.

Читайте також снайпер АТО розповів, як катують в полоні "ДНР".