ua en ru

Супрун розвінчала міф про жіночий діагноз

Супрун розвінчала міф про жіночий діагноз Фото: Уляна Супрун (РБК-Україна)

За її словами, лікувати цю хворобу не потрібно

В. о. голови Моз Уляна Супрун розвінчала міф про популярному діагноз "тонус і гіпертонус матки". Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

"Гінекологія – ще одна область медицини, де поширені міфи. Один з них - "тонус або гіпертонус матки". Багато пацієнтки ще на ранніх термінах вагітності можуть почути від лікаря, що мають цю проблему і починають лікування, яке насправді зовсім не потрібно", - написала вона.

Супрун звернулася за коментарем до акушера-гінеколога Наталії Лелюх. За словами лікаря, матка є унікальним органом, що складається з м'язи, і тому вона може скорочуватися. Ці скорочення під час УЗД можна пояснити хвилюванням, фактом вагітності і датчиком УЗД.

"Звичайно ж, існує такий діагноз, як загроза переривання вагітності. Хоча, на думку експерта, цей термін не відповідає дійсності, так як під час вагітності загроза її переривання існує з самого початку і до кінця. Пройде вона тільки після пологів. Це, так само, як і алергія на ананаси пройде тільки тоді, коли їх не стане", - зазначила Супрун.

Супрун розвінчала міф про жіночий діагноз

Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)

Акушер пояснила, що на ранніх і пізніх термінах "достовірним критерієм оцінки підвищеного ризику переривання вагітності виступають – довжина шийки матки і стан внутрішнього вічка (вимірюється вагінальним датчиком). Це наявність специфічних ферментів у виділеннях жінки і це комплексні показники допплерометрії маткових артерій".

Супрун додала, що якщо жінці говорять про "тонус матки", не варто лягати в лікарню, щоб лікувати те, чого немає.

"Якщо світова спільнота акушерів і обговорює тему тонусу, то йдеться про надмірні скорочення матки в пологах – частіше шести сутичок на 10 хвилин, коли скорочення не супроводжується адекватним розслабленням і призводить до тетанічної (від слова тЕтанус) судоми м'язів. А тоді вже в операційну, будь ласка, тому що матка не може розслабитися, її судомою звело і нормальний перебіг пологів вже неможливbq", - підсумувала експерт.

Супрун розвінчала міф про жіночий діагноз

Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)

Раніше Супрун розкрила метод порятунку від раку шкіри.

Хайп-таксі #20: скільки грошей потрібно на відпустку