ua en ru

Ціни злетять: вартість навчання у ВУЗах суттєво подорожчає

Ціни злетять: вартість навчання у ВУЗах суттєво подорожчає Ілюстративне фото (pixabay)

Особливо зміни торкнуться топових спеціальностей

З наступного року вартість контракту на навчання в українських ВУЗах може скласти 23,4 тисячі гривень. Такі неприємні нововведення збирається внести Міністерство освіти. Більш детально дане питання розглянув "Обозреватель".

Несподівані зміни можуть істотно ускладнити вступ до ВНЗ. Адже тепер навчальний заклад не зможе запропонувати студентам ціну нижче мінімалки, яка буде встановлена. З 2021 року цей показник виросте на 20%, а з 2021 - на 30%.

Зміни торкнуться тільки затребуваних спеціальностей: право, журналістика, архітектура і будівництво, ветеринарія, охорона здоров'я, міжнародні відносини, культура і мистецтво, гуманітарні науки, соціальні та поведінкові науки, сфера обслуговування, публічне управління і адміністрування.

Проте є і ті, кому пощастило більше. Наприклад, педагогічні та інженерні спеціальності не користуються великим попитом, тому і "космічні" ціни студентам не загрожують. До речі, рахувати ціну контракту будуть виходячи з витрат на навчання одного студента-бюджетника в рік.

Для столичних вузів, в яких вартість контракту на топові спеціальності починається в середньому від 30 тисяч гривень, такі зміни особливо не вплинуть. А ось у регіональних навчальних закладах, де вартість контракту часто коливається в межах 10-20 тисяч гривень, вартість помітно зросте.

Ми повідомляли, що відомий український ВУЗ вляпався у міжнародний скандал. Студенти-іноземці проводили страйк, протестуючі проти загроз керівництва вузу відрахувати їх за несплату.

Нагадаємо, що у Франції дев'ять університетів не стали підвищувати вартість навчання для іноземців.

Також з'ясувалося, скільки Ані Лорак платить за навчання дочки в московській гімназії.