ua en ru

Українцям приготували чергове підвищення тарифів

Українцям приготували чергове підвищення тарифів Фото: Тарифи в Києві зростуть (колаж РБК-Україна)

У Києві підвищать тарифи за тепло та електроенергію – зростання цін на послуги відбудеться 1 травня 2019-го року

Зростання тарифів на тепло і електроенергію чекає киян з 1 травня 2019-го року. Стало відомо, що ціни за електроенергію зростуть на 24%, а на тепло – на 19%.

На сайті Київтеплоенерго опублікували таблицю нових тарифів, які встановлять на опалення і гарячу воду.

Так, за 1 Гкал теплової енергії в Києві тепер доведеться платити 1807,84 гривень населенню, а бюджетним організаціям, які знаходяться в Києві – 2069,72 гривень.

За опалення з 1 травня в столиці населенню доведеться платити 2003,81 гривень за 1 Гкал, якщо встановлений лічильник. Без лічильника будуть нараховувати 48,36 гривень за 1 квадратний метр.

Українцям приготували чергове підвищення тарифівУкраїнцям приготували чергове підвищення тарифівФото: Скріншот з сайту Київтеплоенерго (kte.kmda.gov.ua)

У той же час населенню Києва за 1 кубічний метр гарячої води доведеться заплатити 117,17 гривень за умови наявності при цьому підключеного полотенцесушителя і 108,33 гривень у тому випадку, якщо він у квартирі не підключений.

Згідно з нововведенням, бюджетні установи будуть платити 119,64 гривень за 1 кубічний метр гарячої води. У Київтеплоенерго пояснили, що підвищення тарифів пов'язане з подорожчанням води та газу. Крім того, буде враховуватися зарплата працівникам, зайнятим у цій сфері.

В середньому для населення тариф зросте на 100 гривень, говорять експерти, що не можна назвати катастрофічною сумою. В той же час і таке підвищення буде для багатьох відчутним.

Українцям приготували чергове підвищення тарифів

Фото: Скріншот з сайту Київтеплоенерго (kte.kmda.gov.ua)

Експерти нагадують, що встановлення лічильників дозволяє економити тепло й допомагає знизити рахунки в платіжках часом на значну суму. Лічильник може стати кращим рішенням для тих, хто не хоче платити більше.

Багато хто з нетерпінням чекає закінчення опалювального сезону у 2019 році, адже тоді будуть платити набагато менше, бо платіжки подешевшають. Як відомо, ЖЕК або керуюча компанія не можуть перекрити опалення самостійно. Для цього необхідне рішення міської влади. Як правило, опалювальний сезон в більшості міст України закінчується в квітні.

Нагадаємо, раніше експерт дав поради, як можна економити на купівлі ліків, особливо коли українців чекає чергове подорожчання лікарських препаратів.

Відео: Як економити тепло: 5 корисних рекомендацій (video.rbc.ua)