ua en ru

Вчені розповіли, з якого віку можна брати дітей на відпочинок

Вчені розповіли, з якого віку можна брати дітей на відпочинок Фото: Дитина (pixabay.com)

Батьки, які бажають взяти своїх дітей в поїздку, повинні дочекатися відповідного віку

Вчені дізналися з якого віку дітей можна брати з собою на відпочинок. Про це повідомляє "Сегодня" з посиланням на відомого психолога-дослідника по роботі з дітьми доктора Аманду Гуммер.

За словами доктора Гуммер, батьки, охочі взяти своїх дітей в поїздку за кордон, повинні дочекатися, поки їм не виповниться п'ять років. Психолог вважає, що саме в цьому віці дитина дійсно зможе оцінити і застосувати отриманий досвід від поїздки. Більш юні мандрівники навряд чи що-то в майбутньому згадають про виїзд за кордон, констатує британський фахівець.

Її порада батькам підтримується останнім дослідженням сімейного оператора подорожей Florida4Less. Експерти встановили, що п'ять років – це той самий вік, до якого відносяться перші спогади про відпочинок вже дорослих людей. Принаймні, свою першу поїздку в п'ять років пам'ятає кожен п'ятий клієнт оператора. З них майже 30% запам'ятали політ на літаку або аеропорт, 20% – пляж та море, а 11% – ігри в басейні.

"П'ятирічний вік - це поворотний момент у здатності дитини повноцінно взаємодіяти. Мова вже добре освоєний і можна нарівні з іншими членами сім'ї брати участь у розмовах про поїздку. До того ж, у п'ять років новизна і емоції є ключовими факторами у створенні пам'яті. Тому нові враження і те, що стало їх причиною, діти вже точно запам'ятають", - говорить Аманда Гуммер.

Тим не менш, психолог впевнена, що дітям більше потрібний не відпочинок за кордоном, а гра. Це найефективніший шлях його розвитку – і до того ж він не вимагає від батьків особливих матеріальних витрат. Саме в грі діти успішніше всього засвоюють найважливіші навички прийняття рішень, концентрації уваги, соціалізації, розвивають свої творчі здібності. За її словами, ігри дають дитині все необхідне.

Нагадаємо, що вчені розповіли, як вживання алкоголю допоможе вивчати іноземні мови.