ua en ru

Вчені з'ясували, що буде з організмом, якщо з'їдати один авокадо щодня

Вчені з'ясували, що буде з організмом, якщо з'їдати один авокадо щодня Фото: як щоденне вживання авокадо впливає на організм (freepik com)

Авокадо славиться своєю користю і вважається джерелом вітамінів С, Е, К і В6, а також мінералів і корисних мікроелементів. Фрукт містить лютеїн, бета-каротин та жирні кислоти омега-3, а завдяки рівню жиру авокадо також називають "калорійною бомбою".

Чи дійсно цей продукт краще не вживати людям з проблемами ожиріння - читайте в матеріалі нижче.

Американські вчені з Медичної школи Університету Тафтса у своєму недавньому дослідженні з'ясували роль щоденного споживання авокадо на так зване вісцеральне або абдомінальне ожиріння, що вважається особливо шкідливим для здоров'я і може провокувати розвиток серцево-судинних захворювань та діабету 2 типу.

Результати наукової роботи опубліковані в журналі Journal of the American Heart Association.

З'ясувалося, що учасники групи, які їли по одному авокадо щодня, споживали більше клітковини та здорових жирів (омега-3), але менше вуглеводів та білків, ніж ті учасники експерименту, які не ласували цим фруктом.

За словами автора дослідження, професора Еліс Х. Ліхтенштейн, у тих, хто їв авокадо, спостерігався як нижчий рівень загального холестерину, так і нижчий рівень "поганого" холестерину.

Таким чином з'ясувалося, що авокадо впливає на здоров'я кровоносної системи - знижуючи "поганий" холестерин, або ліпопротеїни низької щільності, тим самим перешкоджаючи відкладенню атеросклеротичних бляшок у судинах.

Відповідно, знижується ризик серцевих захворювань чи інсульту.

Також науковці за результатами дослідження дійшли висновку, що авокадо, по суті, не сприяє набору ваги.

"Додавання 1 авокадо на день до звичного раціону протягом 6 місяців у осіб з підвищеним колом талії не зменшувало обсяг вісцеральної жирової тканини та мінімально впливало на фактори ризику, пов'язані з кардіометаболічними порушеннями", - йдеться у публікації.