ua en ru

В Україні виявили стародавнє місто, яке заперечує існування "Новоросії"

В Україні виявили стародавнє місто, яке заперечує існування "Новоросії" Фото: Україна (pixabay.com/Public_Domain_Photography)

Дослідники знайшли доказ того, що південь України завжди був Європою

Археологи під час розкопок в Херсонській області виявили ціле середньовічне місто. Вчені стверджують, що саме тут пролягали південні кордони князівства Литовського, і тому в цьому регіоні була справжня Європа, а не "Новоросія", існування якої намагаються довести історики з РФ.

З селом Тягинка Херсонської області пов'язують першу згадку про козацтво. Виявилося, що це місце зберігає таємниці відразу декількох культур. Днями археологи знайшли сліди фортеці часів Кримського ханства і середньовічного городища.

"Ми знайшли сліди того, що тут готували багато м'ясної їжі, використовували дорогий посуд і смітили грошима", – зазначив учасник Південної середньовічної експедиції Кім Гуленко.

На думку фахівців, залишки міста-фортеці лежать під землею на площі 18 гектарів.

Також були знайдені татарські монети, середньовічна посуд і залишки керамічного водогону, яким вже тоді користувалися.

Проте найбільше привернули увагу археологів ковальські вироби. Завдяки їм дослідники змогли визначити, що колись на цьому місці були кордони Великого князівства Литовського часів князя Вітовта.

Відзначається, що знахідки часів Середньовіччя повністю заперечують існування "Новоросії" на українському півдні.

"Про "Новоросію" не може йти ніякої мови взагалі. Якщо брати цей період 14-15 століття, взагалі можна говорити тільки про залишки Київської Русі, яка тут була і яку ми чудово знаємо з нашої історії. Росія – це взагалі 18 століття", – розповіла доктор історичних наук Світлана Бєляєва.

Відео: В Україні виявлено середньовічне місто (YouTube/24 Канал)

Через відсутність охорони на цій території експедицію змушені завершити. Знайдені артефакти будуть передані в обласний краєзнавчий музей, а розкопки продовжать наступного року. За цей час держава надасть цій території особливий статус.

До речі, археологи імовірно знайшли рідне місто апостола Петра.