ua en ru

В Україні розквітла долина легендарних нарцисів

В Україні розквітла долина легендарних нарцисів Фото: Долина нарцисів (facebook.com/prokarpaty.info)

Ці квіти занесені в Червону книгу

В Закарпатті зацвіла унікальна долина легендарних квіток – вузьколистих гірських нарцисів. Про це пише сайт "Сьогодні".

Щорічно в долину нарцисів, яка розташована на Закарпатті з'їжджається близько 12 тисяч туристів, щоб помилуватися рослинами, які внесені в Червону книгу. Ця долина – єдина в Україні. Розташована вона в селі Кіреші Хустського району Закарпатської області.

У цьому році нарциси розпустилися раніше часу на пару тижнів з-за кліматичних умов.

Вчені вважають, що ця долина з'явилася з-за геологічних катаклізмів. Вони стверджують, що це пов'язано з льодовиковим періодом.

"Вони є полонинськими квітами, а це єдине місце, де збереглися так низько. Квітів стало трохи менше, ніж колись. Коли їх багато, то насіння не дозрівають. Бувало, що в одному році насіння замерзли, в іншому, коли було 35 градусів тепла, вони згоріли і зникли", – розповідає Олена Бабич, інспектор Долини нарцисів.

Площа долини нарцисів – 170 гектарів і саме зараз, у квітів – пік цвітіння. За порядком у долині стежать екологи. Унікальні квіти заборонено зривати і по полю ходити теж не рекомендується. Штраф за кожну зірвану квітку – 49 гривень.

Цвітіння нарцисів триває в середньому до двох тижнів, тому не всі бажаючі встигнуть насолодитися красою.

Відео: Долина нарцисів (YouTube/Сьогодні)

До речі, Джамала зізналася, які квіти вирощує на балконі.

Популярна українська співачка кримськотатарського походження Джамала зізналася, що на балконі вирощує спеціальний сорт пионових тюльпанів, які вивела голландська компанія і назвала ім'ям виконавиці. Про це повідомляє "ТСН".

"Вони неймовірні. Я така щаслива, що у мене є особиста квітка і вона виглядає саме так. Напевно, голландці надихалися виступом "1944", тому що він такого поєднання - червоного, жовтого, він дуже яскравий. Він як півонія. Мені постійно кажуть: "Це не тюльпани, це піони, що ти плутаєш. Я кажу - це тюльпани, вони ростуть прямо на балконі в мене", - сказала вона.

Рекомендуємо подивитись: Їстівні квіти

Відео: video.rbc.ua