ru ua

В Україні створюється перше IT-селище для програмістів

В Україні створюється перше IT-селище для програмістів Микола Удянський, засновник ЖК "EVO country club" (фото: прес-служба)
Автор: Styler

У передмісті Харкова створюється нова екосистема для комфортного проживання і роботи вихідців з IT-сфери та їх сімей, завдяки чому фахівці зможуть створювати інноваційні проекти, і тим самим запобігати "відтік умів" за кордон.

Про це заявив фаундер компанії, що займається блокчейн-розробкою, і засновник житлового комплексу EVO country club Микола Удянський.

"В Україні готують дуже талановитих і професійних розробників, проте потім вони знаходять більш комфортні та вигідні умови праці в інших країнах. Саме тому я зі своїм другом і партнером вирішив створити "силіконове село", яке дасть ідеальні умови для життя, роботи та розвитку сімей з IT-фахівцями", – сказав Удянський.

За його словами, втрачаючи таких висококваліфікованих професіоналів, Україна втрачає можливість вийти в лідери в цьому напрямку, маючи найбільший потенціал в Європі.

Тому, щоб розробники могли розвиватися у своїй країні і отримувати міжнародні замовлення, потрібно створювати для цього відповідні умови.

Саме з цією метою і будується EVO country club. Цей заміський комплекс знаходиться в 7 км від Харкова, на березі Вяловського водосховища. У його проекті передбачено тенісні корти, спортивні зали, басейни і коворкінг. Також, на його території будуть футбольні поля та волейбольні майданчики. Але головне – екологічно чисте середовище, в якому у жителів буде свій причал, власний пляж і надійна охорона.

Сам же коворкінг стане місцем для ділових зустрічей і роботи жителів селища та його гостей. Він буде основою для створення свого невеликого ком'юніті для розробки нових проектів.

"Сподіваюся, що цей досвід стане прикладом для інших областей, які будуть створювати на своїй території такі "силіконові села". Це дуже зручно, коли всі фахівці зосереджені в одному місці, і при цьому поруч знаходиться сім'я", – упевнений Удянський.

За його словами, це все разом створює умови для розвитку IT-сфери в Україні "вирощування" фахівців світового рівня. При цьому стати частиною цього інноваційного і прогресивної спільноти можна вже цієї осені, так як для молодих програмістів діє безвідсоткова розстрочка до 5 років.

Події Майдану відтворили у віртуальній реальності (відео: РБК-Україна)