ua en ru

В Україні стартував позачерговий призов до армії

В Україні стартував позачерговий призов до армії Фото: Військові (mil.gov.іа)

Призовників не будуть відправляти в зону АТО

В Україні восьмого серпня стартував позачерговий призов в армію. Про це повідомляє видання "Сегодня".

За наказом президента Петра Порошенка до 31 серпня молодих людей призовного віку (від 20 до 27 років) будуть забирати на службу. Після цього призовну кампанію призупинять і відновлять тільки в жовтні. Як зазначили в Генштабі, такий заклик проводять у зв'язку з недобором в Національну гвардію під час травневого призову.

В Україні на строкову службу в армію закликають два рази на рік: навесні та восени. Всього під заклик в цьому році повинні були потрапити близько 30 тисяч чоловік. Більше 14 тисяч людей закликали в травні-червні і приблизно стільки ж покличуть в жовтні-листопаді. Однак, за наказом глави держави заклик проведуть чотири замість двох разів. Так, у травні паралельно провели призови офіцерів запасу, а в серпні проводять додатковий набір у Національну гвардію.

В цьому місяці по всій країні повістки будуть розсилати українцям у віці від 20 до 27 років. З них відберуть приблизно 1000 бійців, яких відправлять на службу в Національну гвардію. Як відзначають в Генеральному штабі, повноцінним закликом "серпневу кампанію" назвати не можна – її проводять у зв'язку з реформою і для доукомплектації Нацгвардії.

"Це звичайно не повноцінний заклик. Був недобір і президент України прийняв рішення про додатковий призов. Проходить він у нормальному режимі. Нічого надприродного в цьому немає. Є навіть добровольці, які самі без повісток приходять і кажуть: ось мені скоро виповниться 18 або 20 років (з 18 можна за бажанням зараз служити) і я хочу служити Батьківщині", – розповідають в одному з військкоматів Запорізької області.

Після серпня наступний заклик, згідно з наказом президента, пройде в жовтні цього року. Кабінет міністрів повинен окремим указом визначити, скільки людей заберуть в армію під час осіннього призову, і скільки буде коштувати кампанія.

У той же час військової мобілізації в Україні, якщо не загостриться ситуація на сході країни, в 2017 році не буде. В зоні бойових дій, повинні служити контрактники, зазначають у Міністерстві оборони.

Призовників не будуть відправляти в зону АТО після підготовки вони займуться охороною громадського порядку на території областей, в яких будуть служити і інших завдань Нацгвардії.

altФото: Призовники (УНІАН)

Нагадаємо, що раніше повідомлялося про те, хто піде на строкову службу в серпні.