ru ua

"Україні варто підірвати путінський міст до Криму" – американський журналіст

"Україні варто підірвати путінський міст до Криму" – американський журналіст Фото: Керченський міст (most.life)

Політичний оглядач Том Роган закликав Україну до радикальних дій

"Україні варто підірвати путінський міст до Криму" – з таким заголовком в американському виданні Washington Examiner вийшла авторська колонка політичного журналіста Тома Рогана.

Він написав її після того, як Путін відкрив міст через Керченську протоку, що з'єднує Росію і анексований Крим. За словами Тома Рогана, у відповідь на це Україна повинна знищити елементи мосту. Роган вважає: на щастя, Україна має в своєму розпорядженні засоби для нанесення авіаударів по мосту хоча б так, щоб зробити його непридатним для використання.

"Повітряні сили України могли б завдати удар по мосту так, щоб одночасно знизити ризик жертв з боку тих, хто їде по мосту, - пише журналіст. - Хоча це і буде ескалацією проти Путіна і майже напевно викличе відповідні заходи з боку Росії, цей міст – обурливе образу авторитету України як нації".

Ймовірно, Путін після цього продовжить ескалацію конфлікту і на сході України. Але ця ескалація, швидше за все, так чи інакше все одно настане в найближчі місяці, припускає Роган.

"Путін хоче поступово поглинути Україну, а не перемогти її прямо. Вибух мосту, навіть якщо й тимчасово, послав би безпомилковий сигнал з Києва в Москву про те, що українці не бажають приймати крадіжку Путіним українських територій", - пише журналіст.

За його словами, США можуть і повинні підтримувати Україну з впевненістю у власній військової могутності.

"Авіаудари також будуть служити двом іншим цілям: вони привернуть увагу до закулісного кумівського проекту (контракт на будівництво отримав улюблений олігарх Путіна, Аркадій Ротенберг) і кинуть виклик російському націоналістичному нарративу на тій мові, який ці націоналісти розуміють", - підкреслює він.

Раніше в Канаді засудили відкриття Керченського мосту.