ua en ru

В українських підручниках знайшли кремлівську пропаганду

В українських підручниках знайшли кремлівську пропаганду Фото: "Русский мир" ще присутній в українській освіті

Школярів продовжують напихати ідеями "руского міра"

У деяких школах у східних областях України дітей продовжують зомбувати кремлівською пропагандою за допомогою підручника "Країнознавство. Росія". Про це повідомляє сайт "ТЕКСТИ.org.ua".

Відзначається, що ще десять років тому російські діячі знайшли спільну мову з Міністерством освіти України та головами обласних держадміністрацій. В результаті цього в 2006 році тодішній глава відомства подарував пропагандистським підручниками гриф "схвалено Міністерством освіти і науки України".

В українських підручниках знайшли кремлівську пропаганду

Фото: Підручник "Країнознавство. Росія"

В ході журналістського розслідування з'ясувалося, що незважаючи на російську агресію проти України, цю книгу не вилучили зі шкіл і не заборонили. Зокрема, прокремлівське чтиво виявили в спецшколі №85 в Харкові, дружківській школі №24 та інших.

В українських підручниках знайшли кремлівську пропаганду

Фото: Фрагмент з книги

"Під виглядом просвітницької літератури спонсори втиснули у книжки концепцію "русского мира": російська мова - велика і могутня, Росія - найпотужніша країна; український, російський та білоруський народ - споріднені та повинні розвиватися лише разом. А Володимир Путін - геніальний правитель, само собою.
Розповсюдити у школах десятки тисяч підручників, насичених ідеями "русского мира", без підтримки державних органів влади було б неможливо", - йдеться в матеріалі.

У Службі безпеки України вважають, що подібна література - це прояв практики підготовки населення до входження до складу іншої держави у статусі автономії. Це в міжнародному праві класифікується як сепаратизм.

Раніше в Черкасах звільнили скандальну вчительку, що закликала дітей любити радянську владу.