ua en ru

Українсько-словацький фільм "Межа" показали на кінофестивалі в Карлових Варах

Українсько-словацький фільм "Межа" показали на кінофестивалі в Карлових Варах Фото: Прем'єра фільму "Межа" (mincult.kmu.gov.ua)

У Чехії відбулася світова прем'єра першого українсько-словацького фільму

Українсько-словацький фільм "Межа" режисера Петра Бебяка представили в основній конкурсній програмі 52-го Міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах. Про це повідомляє прес-служба Міністерства культури.

"Фільм був представлений на центральній фестивальної локації - кінозалі Thermal - і зібрав повний зал шанувальників кіно: продюсерів, режисерів, кінокритиків. Почесними гостями світової прем'єри українсько-словацького фільму "Межа" стали міністр культури Словацької Республіки Марек Мадярич, міністр культури Чеської Республіки Даніел Герман і міністр культури України Євген Нищук. Кінопоказ завершився тривалими оплесками, а експерти відзначили високий рівень і художню цінність фільму", - сказано в повідомленні.

Фільм "Межа" в історії незалежної України став першим проектом копродукції між Україною та Словаччиною, який був відібраний для участі у кінофестивалі класу "А" (найбільшому та найстарішому кінофестивалі в Чехії і одному з найпрестижніших у Центральній і Східній Європі).

Окрім словацьких акторів, у фільмі зіграли відомі українські художники Римма Зюбіна, Станіслав Боклан і молодий український актор Олександр Піскунов.

В основу сценарію кримінального трилера лягла реальна історія, яка сталася в словацькій прикордонній зоні напередодні приєднання Словаччини до Шенгену. Зйомки проходили на території України, Чехії та Словаччини.

Варто відзначити, що в конкурсній програмі "Із Заходу на Схід" на Карловарському кінофестивалі також представлений фільм "Стрімголов" Марини Степанської. 52-й Міжнародний кінофестиваль у Карлових Варах триватиме до 8 липня.

Раніше повідомлялося, що українсько-словацький фільм побореться за головний приз Міжнародного кінофестивалю.