ua en ru

Волонтер розповів про те, що змінилося в зоні АТО за три роки

Волонтер розповів про те, що змінилося в зоні АТО за три роки Фото: Механізовані підрозділи 92-ї ОМБ відбили напад умовного противника (flickr.com/ministryofdefenceua ©Роман Туровець)

У 2014 році не було навіть одягу для солдатів, а про хорошу техніку не було й мови

Військовий волонтер Серж Марко розповів про те, що змінилося в українській армії за три роки війни на Донбасі. Про це він розповів у інтерв'ю "BBC.Україна".

За його словами, в 2014 році не було навіть одягу для солдатів, а про хорошу техніку не було й мови. Тоді в армії навіть не розуміли: як воювати, як встановлювати блокпости або робити захист зв'язку.

"Ні про які снайперські комплексах, наприклад, і мова не йшла. Як і про системи управління боєм, про встановлення камер для спостереження за сектором з КСП, батальйону або бригади... Програм для наведення артилерії - такого просто не було", - розповів волонтер.

Зараз в армії багато що змінилося. Військові забезпечені технікою, залишилася тільки проблема з тепловізорами. Крім того, бійці АТО стали більш професійно працювати.

"Раніше далеко не всі снайпера вміли працювати з високоточними гвинтівками, які б'ють на кілометр і більше. Ми вийшли на якісний снайпінг, коли екіпірований снайпер виходить на позицію, проводить там кілька днів і тримає в страху увесь сектор. Як тільки по позиціях противника проходить новина, що вийшов снайпер, позиція буквально вимирає ", - зазначив Серж.

До речі, волонтер розповіла про жахливі умови для АТОшників у госпіталі.