ru ua

"Ящик Пандори": історик попередив про небезпеку заяв про "українську Кубань"

"Ящик Пандори": історик попередив про небезпеку заяв про "українську Кубань" Фото: Ярослав Грицак (uacrisis.org)

Історик вважає, що важливо дотримуватися принципу "непорушності кордонів"

Відомий український історик, вчений і публіцист Ярослав Грицак розповів, які наслідки можуть нести ідеї про приєднання Кубані до України. Про це передає "Обозреватель".

Історик прокоментував заяву міністра інфраструктури Володимира Омеляна про те, що Кримський міст з'єднає український Крим і українську Кубань. Грицак вважає, що говорити такі слова - абсолютно безвідповідально.

"Ящик Пандори": історик попередив про небезпеку заяв про "українську Кубань"Фото: Історико-етнографічна карта України (politiko.ua)

"Я категорично проти, тому що вважаю, що один принцип, який не може порушувати ні Росія, ні Україна - це принцип непорушності кордонів", - заявив він.

За словами вченого, якщо Україна хоче підняти це питання, то "відкриє ящик Пандори".

"Бо тоді виникне питання, а що з Перемишлем? А зі Львовом? Він польський чи український? А що з Вроцлавом? Він польський чи німецький? Це зовсім не те, що безнадійно, це безвідповідальна заява", - заявив Грицак.

З кінця 18 століття Кубань була заселена чорноморськими козаками. У 1918 році було проголошено Кубанську Народну Республіку, а через кілька днів - резолюцію "Про приєднання Кубані на федеративних умовах до України".

Нагадаємо, що Ярослав Грицак розповів, як "захистити Україну від ідіотів". За словами історика, існує точка, пройшовши яку країна стає захищеною від ідіотів.

Також повідомлялося, що російський телеканал зняв відеосюжет про традиційному святкуванні Різдва. У ролику показано жителі села Відродження (Кубань), які відзначають свято за українським традиціям і звичаям.