ua en ru

В Одесі в книгу рекордів України внесли самого довгого кота (фото)

В Одесі в книгу рекордів України внесли самого довгого кота (фото) Колаж РБК-Україна

Пухнастий красень відноситься до породи мейн-кун

В Одесі обрали самого довгого кота в Україні. Кіт породи мейн-кун на ім'я Алекс офіційно встановив рекорд і отримав титул "найдовший кіт" країни. Він став першим котом у цій категорії книги рекордів України.

За вимірами експертів книги рекордів, довжина Алекса від кінчика носа до кінчика хвоста склала 113,5 см.

В Одесі в книгу рекордів України внесли самого довгого кота (фото)

Фото: кіт породи мейн-кун на ім'я Алекс (прес-служба)

Зараз мейн-куну 3 роки. Щоб побити рекорд він приїхав на виставку котів до Одеси з Києва.

Господарі пишаються своїм улюбленцем. Хоч вони і переживали, але не сумнівалися, що він стане рекордсменом.

"Ми знали, що він у нас самий довгий і вирішили спробувати. По його лінії всі такі. Зараз у Алекса 10 "дітей" і все теж значної довжини", - коментує Марія Парашута, господиня кота.

В Одесі в книгу рекордів України внесли самого довгого кота (фото)

Фото: сертифікат книги рекордів України

Встановлювали рекорд України на міжнародній виставці кішок Royal Canin Cup 2018, яка проходила в 5-6 травня в Одесі. У день відкриття відбулися справжні змагання між учасниками за можливість потрапити в книгу рекордів. Серед понад 500 котів за номінацію на рекорд боролися 10 мейн-кунів.

"Ми поміряти 10 котів. Виміри проводили від кінчика носа до кінчика хвоста по хребту. Конкуренти Алекса відставали зовсім ненабагато. Були учасники і 112,8 см, і 106 см в довжину. Але в підсумку самим довгим котом виявився все ж Алекс", - каже співорганізатор виставки Марина Левицька.

В Одесі в книгу рекордів України внесли самого довгого кота (фото)

Фото: кіт Алекс (прес-служба)

Алекс вже повністю сформований дорослий кіт у самому розквіті сил. Важить 9 кг і завжди у формі. Щоб улюбленець виглядав "на відмінно", господарі ретельно стежать за раціоном і регулярно обстежують його у ветеринарного лікаря.

Нагадаємо, що під Києвом в зоопарку "12 місяців" з'явилися на світ нові вихованці. Фото новонароджених звірів опублікував власник парку Михайло Пінчук на своїй сторінці у соцмережі Facebook. На знімках можна побачити новонародженого поні і маленьких дитинчат гієн.

Відео: video.rbc.ua