ru ua

Програму ЛГБТ-фільмів на "Молодості" відкриє німецький Coming Out

Програму ЛГБТ-фільмів на "Молодості" відкриє німецький Coming Out Фото: Показ програми Sunny Bunny, у зв'язку з торішнім підпалом кінотеатру "Жовтень" охоронцями моралі, пройде при посиленій охороні

Прем'єра першого і останнього фільму Східної Німеччини про геїв відбулася всього за кілька годин до падіння Берлінської стіни

Одіозна конкурсна програма "Сонячний зайчик" на кінофестивалі "Молодість" відкриється стрічкою Хайнера Карова "Камінг-аут" (тобто, саморазоблачение). Знятий в 1989 році фільм став першим і останнім фільмом Східної Німеччини про гомосексуалістів, оскільки його презентували незадовго до зруйнування Берлінської стіни.

Фото: Кадри з фільму Coming Out Хайнера Карова

В центрі сюжету - молодий вчитель Філіп Клапман, подруга якого вагітна, а він тим часом закохується в 19-річного Матіаса. Філіпу доводиться переосмислити свої життєві пріоритети і усвідомити, вибір якого з шляхів приведе його до самого себе.

Програма "Сонячний зайчик" з'явилася на "Молодості" в 2001 році. Вона стала другим у світі конкурсом ЛГБТ-фільмів на головних кінофестивалях. Першим конкурсом була заснована в 1987 році Teddy Award на Берлінале. У 2007 році премією Queer Lion стали відзначати стрічки на ЛГБТ-тематику в рамках Венеціанського кінофестивалю, з 2010 року приз Queer Palm вручають в Каннах.