ua en ru

У Китаї створили смартфон з молекулярним сканером

У Китаї створили смартфон з молекулярним сканером Фото: Changhong H2 (youtube.com)

Компанія Changhong встановила у свій гаджет сканер, який визначає склад будь-якої речовини

Китайська компанія Changhong представила перший у світі смартфон з молекулярним сканером. Це дозволяє визначати склад практично будь-якої речовини, передає The Verge.

Changhong H2 отримав технологію молекулярної ідентифікації SCiO. Такий сканер дозволяє гаджету визначати хімічний склад матеріалу, наданого користувачем.

Датчик дає безліч можливостей, зокрема, скануючи фрукти або овочі в супермаркеті, з допомогою Changhong H2 можна буде визначити найсмачніші.

Завдяки цьому смартфону можна з'ясувати відсоток жиру у власному (або чужому) тілі або реальну концентрацію какао в шоколаді.

Більше того, гаджет може також перевіряти ліки. Співробітники The Verge провели власний експеримент. Вони визначали підроблену віагру з допомогою Changhong H2. І смартфон, за їх даними, не помилився жодного разу.

Також китайська інновація вміє аналізувати кількість калорій в їжі.

У подальшому компанія має намір розвивати цю технологію і створити масштабну систему різних пристроїв, які будуть використовувати дані молекулярного сканера в різних цілях.

В компанії Changhong сподіваються, що сторонні розробники почнуть створювати для сканера свої додатки, що ще більше розширить його можливості.

Смартфон Changhong H2 оснащений шестидюймовим екраном і восьмиядерним процесором з частотою 2 ГГц, сканером відбитка пальця, камерою на 16 мегапікселів, HD-екраном в 6 дюймів та алюмінієвим корпусом. Вже в 2017 році гаджет з'явиться у продажі в Китаї та США.

До речі, Huawei збільшив продажі смартфонів на 29% у 2016.