NASA представили докази активності самого могутнього вулкана на Марсі

NASA представили докази активності самого могутнього вулкана на Марсі
Фото: Вулкан на Марсі

Вчені зуміли визначити період активності Гори Арсия, розташованої в області Фарсида

Нове дослідження фахівців космічного агентства NASA показало, що гігантський марсіанський вулкан Гора Арсия згасло приблизно в той же період, коли на Землі вимерли динозаври.

Сьогодні ці явища вже не можна зустріти на його поверхні, однак наукові дослідження змогли пролити світло на ті періоди історії, коли вулкани Марса оживали.

Короткий звіт про роботу представлений на сайті Центру космічних польотів Годдарда, який входить в структуру NASA. Вчені зуміли визначити період активності Гори Арсия, розташованої в області Фарсида. Її висота становить близько 19 кілометрів, що робить цей згаслий вулкан однієї з найвищих вершин Сонячної системи - лише на 2 км нижче гори Олімп.

"Ми вважаємо, що пікову активність Гора Арсия проявила приблизно 150 мільйонів років тому, коли на Землі панував пізній юрський період. Вулкан згасло близько 50 мільйонів років тому - приблизно в той же період, коли на нашій планеті зникли динозаври", - розповів співавтор дослідження Якоб Річардсон.

до Речі, NASA показало вид північного сяйва з космосу.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся