ua en ru

NASA продемонструвала випробування робота-андроїда для підкорення Марса

NASA продемонструвала випробування робота-андроїда для підкорення Марса Valkyrie (Кадр з відео/YouTube/IEEE Spectrum)

Двоногу "Валькірію" протестували на нерівній поверхні

Компанія IHMC Robotics Lab випробувала на нерівній поверхні двоногого робота-андроїда під назвою "Валькірія", призначеного для освоєння Марса. Про це повідомляє TechCrunch.

На відповідному відео "Валькірія" обробляє дані зі свого датчика LIDAR, щоб знайти підходящі точки опори для руху по нерівній місцевості. Андроїд повільно рухається до встановленої оператором цілі з допомогою планувальника кроків.

Прототип "Валькірії" був розроблений космічним центром імені Ліндона Джонсона (NASA Johnson Space Center). Він оснащений датчиком LIDAR, який сканує навколишні об'єкти і перешкоди. Висота робота становить 1,9 м, а маса - 125 кг

Відео: Випробування робота "Валькірія" на нерівній поверхні (YouTube/ DRCihmcRobotics)

Відзначається, що андроїд має 44 ступеня свободи. Руки "Валькірії" володіють сімома ступенями з рухомими зап'ястями та кистями. Крім камери MultiSense SL на голові андроїда, яка поєднує в собі запис 3D-стерео і відео для отримання зображення навколишнього середовища, на трьохпальцевих руках встановлені 38 датчиків, які допомагають підтримувати спритність. "Мізками" андроїда служать два процесори Intel Core i7.

Тестування проводилося з прикріпленим шнуром живлення, проте "Валькірія" має акумуляторну батарею, якої вистачає приблизно на годину.

Спочатку NASA розробило "Валькірію" (або, як її називали, R5), для надання допомоги під час стихійних лих. Однак у 2014 році агентство вирішило переналаштувати робота для освоєння космосу. Тепер завданнями андроїда є підготовка місця для майбутньої космічної бази на Марсі, посадка космонавтів з пілотованої експедиції, яка запланована на 2035 рік, та проведення аварійно-ремонтних робіт.

До речі, робота R2-D2 з "Зоряних воєн" продали майже за $3 млн.