Вчені NASA зафіксували на Марсі жахливу бурю розміром з США

Вчені NASA зафіксували на Марсі жахливу бурю розміром з США
Фото: Пилові бурі можуть ускладнити освоєння Марса

Серію знімків з Червоної планети передав апарат Mars Reconnaissance Orbiter

На Марсі вирує жахлива пилова буря, площа якої цілком можна порівняти з територією США. Про це з посиланням на дані апарату NASA Mars Reconnaissance Orbiter пише Seeker.

На фото видно, як шторм з північної півкулі Марса переміщається на південь. Причому це була вже друга буря на Марсі за останні кілька тижнів.

"Зараз ми намагаємося зрозуміти погоду Марса. Є одна таємниця: ми не знаємо, що визначає масштаб пилової бурі. Є багато місцевих штормів, але лише деякі з них стають глобальними", - прокоментував фото співробітник Лабораторії реактивного руху NASA Річард Журек.

Вчені NASA зафіксували на Марсі жахливу бурю розміром з США

Фото: Пилова буря на Марсі

Буря може ускладнити роботу марсоходів, адже під час останнього глобального шторму (у 2007 році) обидва діючі на Червоній планеті апарату були переведені в режим економії енергії більш ніж на тиждень. Це було пов'язано з тим, що пил заважає нормальній роботі сонячних батарей.

Тим не менш ряд астрономів-любителів вважає, що наявність на Марсі ураганів може служити підтвердженням існування там подібності атмосфери, що безпосередньо вплине на плани колонізації сусідньої планети.

до Речі, на початку березня вченим вдалося виростити картоплю в "марсіанських" умовах.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся