ru ua

Український школяр зробив прорив в науці і переміг на міжнародній олімпіаді з екології з проектом "экобумага"

Український школяр зробив прорив в науці і переміг на міжнародній олімпіаді з екології з проектом "экобумага" Фото: (twitter.com/manauk)

Школяр з села Сокирниця Валентин Фречка отримав золото на олімпіаді і здійснив науковий прорив

Валентин Фречка, учень середньої школи села Сокирниця, Прикарпатський регіон, створив особливий екологічний проект, разом з яким переміг на міжнародній олімпіаді з екологічних питань, яка проводилася в Тунісі. Про це інформує Мала академія наук України в Twitter.

Український школяр зробив прорив в науці і переміг на міжнародній олімпіаді з екології з проектом "экобумага"

Скріншот поста облікового запису twitter.com/manauk

Повідомляється, що учень 11 класу Валентин Фречка – постійний учасник Малої академії наук України, є переможцем усіх регіональних олімпіад. Серед усього іншого, школяр перемагав також на науково-технічних конкурсах, виграючи перші місця у всеукраїнському масштабі. А на міжнародній олімпіаді з екології в Тунісі молодий науковець представив власний науковий проект: він виготовив папір із звичайного опалого листя.

Разом зі своїм науковим керівником талановитий школяр протягом року збирав опале листя дерев берези, верби, дуба і граба. Після цього він розсортував гербарій за спеціальним ємностям, де відбувалися особливі хімічні процеси. Кінцевим продуктом цих маніпуляцій став папір, на якому цілком можна писати.

Український школяр зробив прорив в науці і переміг на міжнародній олімпіаді з екології з проектом "экобумага"Український школяр зробив прорив в науці і переміг на міжнародній олімпіаді з екології з проектом "экобумага"Український школяр зробив прорив в науці і переміг на міжнародній олімпіаді з екології з проектом "экобумага"Український школяр зробив прорив в науці і переміг на міжнародній олімпіаді з екології з проектом "экобумага"Український школяр зробив прорив в науці і переміг на міжнародній олімпіаді з екології з проектом "экобумага"

Фото: (twitter.com/manauk)

Школяр дуже скромний і не поспішає називати свій винахід інновацією або чимось подібним. При цьому він каже, що за умови удосконалення технології, папером з листя можна цілком замінити звичайну, заради створення якої, як відомо, доводиться вирубувати дерева. Такий папір хоч і складніший у виробництві, він екологічний і економічний, розповідає школяр.

До речі, нещодавно український вчений розповів про те, як відрізнити справжню науку від "винаходів" шарлатанів.