ua en ru

До Землі наближаються кілька астероїдів

До Землі наближаються кілька астероїдів Фото: Астероїд (pixabay.com/ru/users/rolandoemail)

Розмір одного астероїда дорівнює футбольному полю

У грудні поруч із Землею пролетять кілька астероїдів.Перше небесне тіло - астероїд "2017 RP2", наблизиться до нашої планети на 8,617 млн. кілометрів. Відбудеться це подія в день зимового сонцестояння, 21 грудня. Розміри астероїда порівнянні з розмірами футбольного поля.

Ще три небезпечних об'єкта підлетять до Землі вже на наступну добу, 22 грудня. За словами фахівців, найбільше побоювань викликає астероїд "2017 TS3". Небесне тіло довжиною близько 200 метрів пролетить найбільш близько на відміну від інших тел.

Решта астероїдів, "2017 TH6" і "2017 RH15" становлять меншу загрозу, але також включені в перелік потенційно небезпечних об'єктів, і за ними ведеться постійне спостереження.

Фахівці, що представляють Астрономічне співтовариство Балтійського федерального університету імені В. Канта представили відеоролик, на якому змодельовано зближення космічного тіла з Землею.

Відео: Астероїд (YouTube/Astro Group)

Фаетон цікавий дуже витягнутою орбітою, з-за якої в процесі свого руху навколо Сонця він перетинає орбіти всіх чотирьох планет земної групи: Меркурія, Венери, Землі, Марса. В ході руху він підходить дуже близько до Сонця, з-за чого і отримав свою назву.

Нагадаємо, що потужний вибух астероїда в нічному небі вдалося зняти на відео.