100 троянд, томос і ядерна зброя: ювіляр Філарет звернувся до українців

100 троянд, томос і ядерна зброя: ювіляр Філарет звернувся до українців
Фото: колаж РБК-Україна

Привітати ювіляра у Володимирському соборі зібрався єпископат та духовенство зі всієї України

У Києві у Володимирському кафедральному соборі почесний патріарх ПЦУ Філарет, якому сьогодні виповнилося 90 років, на урочистому богослужінні звернувся до українців із промовою. У середу, 23 січня, у літургії взяли участь єпископат та духовенство зі всієї України.

Коли йому вручили 91 троянду, Філарет пожартував: "Можна було і 100".

Герой України подякував всім присутнім за те що прийшли помолитися разом з ним, "за моє здоров'я і за те, що Господь дав такі довгі роки".

"Але крім довгих років дав силу. Силу, яка дає можливість працювати", - зауважив Філарет.

Він зізнався, що для нього стало великою нагородою те, що українську церкву визнали автокефальною не тільки Вселенський патріарх, від якого був отриманий томос, але й інші.

100 троянд, томос і ядерна зброя: ювіляр Філарет звернувся до українців

Філарет (фото: Віталій Носач, РБК-україна)

"Тому що у 1992 році, коли нас залишилася невелика жменька, а всі архієреї і доховенство зрадили Україну і українську церкву, і тоді мало хто думав, що буде автокефальна церква, і буде визнана. Мало хто вірив. Але я був переконаний, що буде цей час.

Чому я був упевнений? Тому що Господь відкрив, що це буде вірний шлях у майбутнє. Тобто незалежна церква і незалежна держава...

Бог не може говорити неправду, не може ставити на дорогу, яка веде в нікуди, а ставить на ту дорогу, яка веде до перемоги.

І тому я радий, що прийшов цей час. Але, дорогі брати і сестри, Бог допомагає своєю божественною благодаттю, але тим, хто хоче, хто працює. А хто не хоче і не працює, від того відступає божественна благодать. А з ким вона є, та людина непереможна. Не тому, що вона така мудра, а тому, що в ній знаходиться непереможна божественнна сила", - сказав Філарет присутнім.

100 троянд, томос і ядерна зброя: ювіляр Філарет звернувся до українців

Філарет (фото: Віталій Носач, РБК-україна)

Також почесний патріарх додав, що хоч "ми малі були, нікчемні, як гірчичне зерно, але перемогли, отримавши томос".

Філарет зауважив, що це не остаточна перемога, бо ще не об'єднали все українське православ'я в єдину українську незалежну автокефальну православну церкву.

"І це наше завдання. Наше завдання перемогти агресора на Сході. І обов'язково переможемо, бо правда з нами. Ми миролюбна країна. Чужу землю за всю свою історію ніколи не завойовували", - сказав він та навів приклад, що будучи третьою ядерною країною після розвалу СРСР Україна добровільно відмовилася від ядерної зброї.

"Ніхто не віддав, тільки ми. Чому? Тому що миролюбні. І нас обдурили ті, хто гарантував недоторканність нашої території", - наголосив Філарет.

У зв'язку з цим він відзначив, що Бог не може бути з тим, хто обманює, тому Україна обов'язково переможе агресора.

"І нам потрібно тоді жити по заповідям Божим", - додав священослужитель.

facebook.com/PatriarchPhilaret

Як повідомлялося раніше, Філарет розповів про прикрий випадку з Януковичем і повідомив, що экс-президент негативно ставився до його церкви.

Також Філарет раніше говорив про те, що Москва буде намагатися розколоти єпископат Помісної церкви.

Нагадаємо, нещодавно колишній предстоятель УПЦ КП Філарет докладно розповів про етапи створення єдиної автокефальної помісної церкви.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся