ua en ru

Топ-10 найкрасивіших міст Європи

У кожного мандрівника є свій рейтинг улюблених міст. Але всі туристи сходяться в одному: якщо ви хочете доторкнутися до історії Середньовіччя - необхідно почати з Європи

Напередодні отримання Україною безвізового режиму з країнами Європи нам прийшла в голову ідея запропонувати нашим читачам здійснити заочну подорож. Нашою кінцевою метою стануть найкрасивіші міста, приваблюють туристів зі всієї земної кулі.

Парадоксально, але досвідчені мандрівники стверджують: не завжди саме столиці є найкрасивішими в тій чи іншій країні. Тому у своєму короткому огляді спробуємо зупинитися на містах, в яких дійсно відчувається дух середньовічної цивілізації, збереглися традиції містобудування в грамотному поєднанні з сучасними ноу-хау.

Рейтинг найкрасивіших міст Європи

Почнемо все-таки з найкрасивіших столиць європейських держав. Згідно з безлічі опитувань, як жителів міста, так і гостей, що приїжджають з різними цілями - відпочити, заробити, повеселитися, розширити кругозір - в десятку вражають красою входять столиці Італії, Франції, Великобританії, Чехії, Австрії.

Рим

Італійський Рим довгий час вважався своєрідною столицею світу, тому відголоски давньої Римської імперії зустрічаються часто, але ненав'язливо. Велич міста осягається за один день, а от щоб дослідити всі затишні куточки, напевно, не вистачить і життя. Прогуляйтеся брукованими вуличками, випийте кави, спробуйте дуже смачне морозиво, і, звичайно, насолодіться пам'ятками архітектури - вони тут на кожному кроці.

Топ-10 найкрасивіших міст Європи

Фото: Вік Риму оцінюється в більш ніж 2,5 тисячі років

Париж

Париж - місто закоханих і романтиків, його пам'ятки приваблюють мільйони туристів, а краса легендарних Єлисейських полів, Лувру, Ейфелевої вежі і тихих затишних вуличок, оповитих запахом свіжоспечених круасанів, залишається в пам'яті назавжди.

Топ-10 найкрасивіших міст Європи

Фото: Париж - столиця моди і мистецтв, місто Великої французької революції

Лондон

Відомі ще зі шкільної лави Тауер і Вестмінстерський палац з Біг-Беном, сучасні високотехнологічні райони і витончені старовинні особняки - все переплелося в химерний візерунок, що становить візитну картку Лондона.

Топ-10 найкрасивіших міст Європи

Фото: Лондонський Тауер - один з головних символів Великобританії

Прага

А от якщо ви справжній цінитель саме архітектурного мистецтва - вам обов'язково потрібно відвідати Прагу. Старовинні споруди знаходяться в прекрасному стані, відмовившись від рекламної суєти, легко уявити себе перенесшимся в далеке минуле. Якщо ви не любите стовпотворіння - не приїжджайте до Праги на свята, найкращий час для відвідування міста - осінь. Саме в цю пору ви зможете відчути готичний дух древнього міста.

Топ-10 найкрасивіших міст Європи

Фото: Староміська площа в Празі

Відень

Розкіш палаців, в яких вміло поєднується східно-європейська розміреність з німецької прагматичністю, приваблює безліч захоплених туристів до Відня. Краса міста в поєднанні з вражаючим уяву Дунаєм зробить подорож по місту незабутнім.

Топ-10 найкрасивіших міст Європи

Фото: Відень вважається одним з найдорожчих міст Європи

Продовжують топ найкрасивіших міст назви іноді менш знайомі, але від цього не зменшують своєї краси.

Венеція

Унікальне місто на воді. Він вражає величчю палаців і оригінальністю вузьких вуличок. Незвичні канали з гондолами замість асфальтованих трас і низок автомашин - візитна картка прекрасного древнього міста.

Топ-10 найкрасивіших міст Європи

Фото: Місто поступово йде під воду, поспішайте відвідати, поки є така можливість

Флоренція

Цей італійський місто - еталон краси Середньовіччя, епохи Відродження. Представники багатої родини Медічі з XIII по XVIII століття неодноразово ставала правителями Флоренції. Медічі любили мистецтво та сприяли багатьом скульпторів і художників. Саме тому місто приваблює поціновувачів прекрасного.

Топ-10 найкрасивіших міст Європи

Фото: За красою архітектури Флоренція нічим не поступається Риму

Стамбул

Ще одна древня столиця - на цей раз Візантійської імперії - колишній Константинополь. Химерне переплетення Азії та Європи, сучасних хмарочосів і стародавніх храмів кількох релігій дозволяє сповна насолодитися турецької перлиною. Коли ще у вас буде можливість за кілька хвилин переміститися з Європи до Азії і назад?

Топ-10 найкрасивіших міст Європи

Фото: Стамбул - єдине місто в світі, розміщений на двох континентах

Брюгге

Якщо ви втомилися від великих і шумних міст і хочете потрапити в казку - це місто саме для вас. Химерні будиночки, схожі на пряникові, замок в центрі містечка, канали з лебедями - так у ХХІ столітті виглядає бельгійський Брюгге.

Топ-10 найкрасивіших міст Європи

Фото: Місто став особливо популярним після виходу фільму "Залягти на дно в Брюгге"

Крумлов

Завершує наш рейтинг чеський Крумлов. На перший погляд провінційне містечко вражає уяву своїм історичним центром, доглянутістю старовинних будівель. Здається, що він зійшов з барвистою картинки середньовічної Чехії.

Топ-10 найкрасивіших міст Європи

Фото: Крумлов є однією з перлин списку ЮНЕСКО

До речі, не забудьте відвідати і найкрасивіші місця України.