ru ua

В інтернеті з'являться безкоштовні курси валірійскої мови з "Гри престолів"

В інтернеті з'являться безкоштовні курси валірійскої мови з "Гри престолів" "Гра престолів" (Фото: HBO)

Фанати зможуть навчитися розуміти Мати Драконів без перекладача

Популярний ресурс для вивчення іноземних мов "Дуолінго" скоро запропонує користувачам уроки високої валірійскої мови, якою розмовляє Дейенеріс Таргаріен в "Грі престолів".

Мова, над якою "Дуолінго" працював протягом останніх кількох місяців, тепер отримала дату свого виходу. Оновлення супроводжується повідомленням фахівця з мови "Гри престолів" Девіда Петерсона, де говориться: "Valyrio Māzis". Фанати серіалу буквально перевели фразу як "валірійська наближається". Представник "Дуолінго" в своєму коментарі "The Verge" заявив, що курс запустять 13 липня.

Як один з останніх живих Таргаріен і нащадків старої Валірії, Дейенеріс — єдиний персонаж, який використовує цей діалект в серіалі. Інші розмовляють на регіональних і менш формальних версіях мови.

Петерсон створив мову майже з нуля, побудувавши граматику навколо двох ключових фраз, які використовуються в книгах Джорджа Р. Р. Мартіна "Пісня льоду й полум'я": "Валар Моргуліс" ( "Всі люди повинні померти") і "Валар Дохаріс" ( "Всі люди повинні служити"). Він також написав дотракійску мову, яку використовують в шоу.

Це перший офіційний курс цієї мови, але шанувальники можуть знайти в мережі безліч словників валірійскої. А школа "Living Language" пропонує річний курс навчання дотракійскій, який коштує 30 доларів. Так що у фанатів є достатньо можливостей, щоб вивчити абсолютно непридатну для реального життя мову улюблених персонажів.