ua en ru

Математик вирахував, хто з "Гри престолів" проживе довше за всіх

Математик вирахував, хто з "Гри престолів" проживе довше за всіх "Гра престолів" (Кадр з відео YouTube/GameofThrones)

Вчений з Угорщини оцінив шанси на виживання персонажів, грунтуючись на їх зв'язках і положенні

Математик з Будапешта назвав головного "живучого" в серіалі "Гра престолів". Як виявилося, їм стане не улюбленець глядачів Тіріон Ланністер або інтриган Пітер Бейліш, а Теона Грейджой. Про це повідомляє Phys.org.

"Думаю, я був не один, кого цікавило, чи помруть мої улюблені персонажі в новому сезоні, а також хто з них доживе до наступного. У світі Мартіна соціальний статус героїв і число вірних друзів мають дуже важливе значення, і я проаналізував позиції кожного персонажа за допомогою методів мережевого аналізу та машинного навчання", - відзначив Мілан Яносов з Центрального європейського університету в Будапешті.

Вчений проаналізував всі сцени серіалу, в яких його герої спілкувалися між собою, і склав своєрідну "соціальну мережу", вузлами якої були всі основні та другорядні персонажі "Гри Престолів". Загалом в неї увійшло близько 400 героїв, з'єднаних один з одним 3 тис. зв'язків.

Ґрунтуючись на отриманій інформації про зв'язки персонажів, загиблих або зниклих безвісти в перші шість сезонів, угорський вчений за допомогою системи машинного навчання спробував обчислити ймовірність загибелі поки ще живих героїв серіалу.

Згідно з розрахунками, в топ-5 персонажів, які можуть померти на початку сезону, увійшли королева Дейнерис Таргаріен, голова її армії Сірий Черв'як, малолітній Робін Аррін, Подрік Пейн, колишній зброєносець Тіріона Ланністера, а також Едмур Таллі, колишній правитель Річкових земель.

Варто відзначити, що один із прогнозів Яносова встиг частково виправдати себе, – лідером цього "антирейтингу" була Тайена Сенд, позашлюбна дочка принца Оберина Мартелла.

Найменші шанси померти характерні для другорядних персонажів, таких як Теона Грейджой, Джорах Мормонт і Тормунд.

Серед монархів найдовше проживе Серсея Ланністер, правляча королева, яка "примудрилася" втратити всіх дітей.

До речі, фанати вже засмучені через нового серіалу від творців "Гри престолів".