ru ua

Частина гібридної війни: відомий продюсер про Нацвідбір і гастролі артистів у РФ

Частина гібридної війни: відомий продюсер про Нацвідбір і гастролі артистів у РФ Фото: Олександр Ягольник (facebook.com/alexander.yagolnik)

Олександр Ягольник здивований тим, наскільки цьогорічний Нацвідбір насичений артистами, які або потрапляють у скандал, або виступають у Росії

Нещодавно у мережі розгорівся скандал через несподівані висловлювання сестер з дуету "Анна-Мария" під час інтерв’ю з журналістом Романом Скрипіним. Так, вони не змогли відповісти на його питання про те, чий же все-таки Крим.

"Насправді Крим залишився Кримом. Те ж саме море, ті ж самі гори, те ж саме повітря.... Мені здається, Україна втратила Крим. Це наша думка", - відповіли дівчата в ефірі.

Тоді Роман Скрипін уточнив питання і запитав напряму, чи відбулася окупація Криму, який є частиною України.

"На це питання ми просто не будемо відповідати, оскільки ми не є політиками, ми не є членами секретаріату президента, щоб відповідати вам на такі складні політичні питання", - відповіли дівчата.

Також сестри не стали конкретно відповідати на питання, чи потрібна кримськотатарська автономія і сперечалися з журналістом про УПА та необхідність участі у "ватних" новорічних концертах на телеканалах, які називають проросійськими.

Частина гібридної війни: відомий продюсер про Нацвідбір і гастролі артистів у РФФото: Анна-Марія (instagram.com/annamariaduet)

Відомий український продюсер Олександр Ягольник у коментарі для Styler РБК-Україна висловив свій подив тим, наскільки цьогорічний Нацвідбір багатий на проросійське спрямування більшості артистів, які увійшли до фіналу конкурсу.

Ми поцікавились у Олександра про його особистого фаворита Нацвідбору, попросили прокоментувати скандальні заяви деяких артистів та те, чи має щось із цим робити журі Національного відбору на Євробачення-2019.

Олександре, ви дивилися ефіри півфіналів? Як вам результати?

Звісно дивився, ніколи не пропускаю. Мій цьогорічний фаворит не пройшов. Це LETAY. А взагалі я перебуваю в дикому шоці від того, що так багато учасників цьогорічного Нацвідбору пов’язані з Росією та інтересами Росії тут в Україні.

Наприклад, недавно відбувся скандал із Анна-Марія.

Так, і я збентежений досі, особливо коли на власні очі побачив інтерв’ю Анни з Марією. Мені здалося, що цей відбір – це якась чергова спецоперація ФСБ над українським шоу-бізнесом. Принаймні все вибудували так, що хто б не поїхав від України на Євробачення, артиста так чи інакше будуть пов'язувати із Росією й нема гарантій, що подальші інтерв’ю вже в Тель-Авіві не принесуть ще сюрпризів на кшталт інтерв’ю дівчат з Сімферополя.

Але гурт KAZKA все-таки не був помічений у співпраці з Росією.

Відтоді, відколи влітку минулого року я став головою ГО УААСП (найбільшої авторської організації колективного управління правами в Україні – ред.), я почав розбиратися у авторському праві й, зокрема, у його певних міжнародних аспектах, і до прикладу можна взяти скандал із Дюссельдорфом.

(у грудні 2018-го KAZKA раптово засвітився в анонсі російського шоу "Пісня року" в німецькому Дюссельдорфі в березні 2019 року. На "Пісні року" мали також заспівати також Микола Басков, Вєрка Сердючка, Таїсія Повалій та інші. Потім гурт заявив, що їх виступ там – фейк і неправда – ред.).

Частина гібридної війни: відомий продюсер про Нацвідбір і гастролі артистів у РФФото: KAZKA (колаж РБК-Україна)

Так от: якби менеджмент гурту KAZKA аж ніяк не був пов'язаний із російськими інтересами, як Сергій Притула чи я, та інші гравці ринку, що не приймають проросійської позиції після анексії Криму і початку війни на Донбасі – то вони б запросто могли б подати в суд на російську сторону за незаконне використання їхнього імені в афіші або пісні, і той концерт би засудили і закрили, бо в НІмеччині вкрай жорстко захищають інтереси авторів.

Тобто там не все так просто, і позиція KAZKA видається не такою вже проукраїнською, як заявляє менеджмент. Тим більше, що там мав виступати ще один представник Mamamusic Андрій Данилко. Ми ж не знаємо, чи виступатимуть вони там в березні, бо березень ще попереду. Я думаю, що після скандального інтерв’ю у Скрипіна на ATR гурт "ANNA MARIA" зовсім скоро буде виступати по всіх гастрольних трасах Російської Федерації, де саме таких українок люблять як частину їхньої загарбно-державницької політики.

Для багатьох глядачів такі скандальні висловлювання сестер з дуету Анна-Марія були великим здивуванням. Наприклад, вони казали, що питання анексії Криму мають коментувати політики, а вони в цьому не розбираються.

Нічого тут дивного немає. Дівчата мають червоні дипломи з вищої юридичної освіти, а мати отримала медаль за "повернення" Криму й працює в уряді Аксьонова. Тому тут нічого дивного немає.

Як на це має реагувати журі Нацвідбору?

Журі Національного відбору, скоріше за все, нічого не залишається, окрім як робити те, що роблять і робили. Бо керівництво СТБ і музичний продюсер цього конкурсу поставив все журі й партнерів з UA:Перший, вибачте, у становище раком. Оскільки зараз всі вони за контрактами мають робити свою роботу, прекрасно знаючи, що ці люди або пропагують ідеї руського міра або напряму зав’язані концертами в Росії.

Мене вкрай дивує й як музиканта неабияк ображає, що так багато нової української музики з'явилося за останні 3-4 роки після введення квот, а виявляється, що у нас на Національному відборі на Євробачення обов’язково мають бути ті, хто пов'язаний з Росією.

Частина гібридної війни: відомий продюсер про Нацвідбір і гастролі артистів у РФФото: Невідомо, чи поїде в березні 2019-го Андрій Данилко на російське шоу в Дюсельдорф, каже Ягольник (колаж РБК-Україна)

При цьому багато українців нейтрально сприймають те, що багато артистів-фіналістів Нацвідбору активно гастролюють по Росії.

Сьогодні п’ята річниця захоплення Криму, до того були печальні роковини з подій на Майдані. Сьогодні Нацвідбір на Євробачення – це такий "лакмусовий папірець" у відношенні того, свідома наша нація того, що відбувається, чи ні. Бо зараз це ганебна ситуація, що серед тих шести учасників, які вийшли у фінал, тільки одні хлопці Brunettes Shoot Blondes ніяк з цим не пов’язані, а всі решта так чи інакше засвітилися або гастролями в Росії, або пропагандою "русского міра" і "безсмертного полка".

Я думаю, що люди просто голосують за пісні і не сильно розбираються в тому, хто їде в Росію чи не їде, апріорі довіряючи телеканалам СТБ та UA:Перший в тому, що вони роблять. Бо це ж загальнонаціональне телебачення. Безмежно довіряючи національним каналам, які показують "правильні" новини, де називаються речі своїми іменами, люди мало оцінюють артиста за громадянською позицією або її відсутністю. Не варто, до того ж, забувати, що шоу-бізнес є частиною гібридної війни, й ФСБ багато постаралася в цьому напрямку, і цей чинник не варто скидати з шальки терезів.

Якщо абстрагуватися від політичної складової конкурсу, яка досить печальна, то хто ваш особистий фаворит серед фіналістів? І чи є він у вас?

Ви зараз скажете, що я назву Brunettes Shoot Blondes із патріотичних міркувань, але мені здається, що вони дуже форматні для Євробачення, для його специфіки. І той сюрприз, той незвичний супер-рояль, який вони зробили, вартує уваги і його запам’ятають усі країни. Мені здається, вони дуже цікаві для Євробачення. Але, знову-таки, все залежить від результатів голосування.

Нагадаємо, Олександр Ягольник розповів, що український шоу-бізнес розділився на тих, хто їздить в Росію, і тих, хто категорично не сприймає проросійської позиції.

Крім того, Ігор Кондратюк розкритикував артистів, які їздять виступати у Росію під час гібридної війни на Донбасі.

Відео: Найяскравіші новачки українського шоу-бізнесу (video.rbc.ua)