ua en ru

У Росії триголовий Змій Горинич став символом свободи

У Росії триголовий Змій Горинич став символом свободи Колаж РБК-Україна

Дивний пам'ятник має символізувати перемогу людей у боротьбі за права і свободу

У російському місті Кострома відкрили пам'ятник Свободи, яку, як не дивно, уособлює, триголовий билинний Змій Горинич, запряжений селянським плугом. Про це повідомляє місцеве видання kostroma.today.

"Монумент носить назву "Влада на службі народу", - йдеться в повідомленні.

За задумом авторів, кожна з трьох голів дракона символізує гілка влади – виконавчу, законодавчу і судову

У Росії триголовий Змій Горинич став символом свободи

Фото: Пам'ятник в Костромі (gazeta.ua)

У той же час повідомляється, що пам'ятник символізує перемогу людей у боротьбі за права і свободу. Росіяни вже не приховують, що для них найголовніше зло - це їх влада.

У Росії триголовий Змій Горинич став символом свободи

Фото: Пам'ятник в Костромі (gazeta.ua)

"У нас є традиція згадувати жертв політичних репресій, які теж були борцями за свободу і були позбавлені свого головного права – на життя. На меморіальних заходах прийнято зачитувати імена та прізвища тих, хто поліг під гнітом тоталітарного режиму. Я пропоную щороку приходити до цього пам'ятника всім тим, у кого сьогодні порушуються права на гідне життя, на працю, на пересування і так далі. Їх прізвища теж можна буде зачитувати вголос і це буде справжньою боротьбою за свободу", — заявив місцевий політик Володимир Михайлов.

У Росії триголовий Змій Горинич став символом свободиФото: Пам'ятник в Костромі (gazeta.ua)

"Є побоювання, що борці за волю не зупиняться на ідеалізації одного тільки Змія Горинича. В російській міфології ще багато нечисті, яка могла б послужити благим цілям на сучасному етапі. Не розкрито ще образ баби Яги, чекають своєї години Кощій Безсмертний, русалки, домовики, лісовики. Так що лиха біда - початок. Треба продовжувати", - іронізують у російських ЗМІ.

Нагадаємо, що в мережі показали наслідки "несподіваного" першого снігу в російському місті Владивосток. Автомобілі не могли втриматися на засніженому і слизькому асфальті, в результаті чого, немов на ковзанці, врізалися один в одного. Деякі пасажири на ходу виходили з машин.