ua en ru

"Ми виграли битву, але війну ще ні": Забужко закликала українців не розслаблятися

"Ми виграли битву, але війну ще ні": Забужко закликала українців не розслаблятися Фото: Оксана Забужко (РБК-Україна)

За словами письменниці, наше завдання зробити все, щоб прискорити кінець імперії РФ

Українська письменниця Оксана Забужко сказала, що українцям ще рано розслаблятися, через те, що війна ще не виграна. Про це вона повідомила в ефірі Espreso.TV.

"Ми виграли битву. Ми ще не виграли війну. Але цій війні, на хвилиночку, 100 років, якщо рахувати з 1920-го. Хтось вважає 300, починаючи від Батурина й поразки Мазепи", - зазначила письменниця.

"Замість Путіна буде якийсь умовний "новий Горбачов", якого і сама правляча корпорація виставить як ляльку на очі Заходу: а тепер у нас демократизація, а тепер давайте ми "з людським обличчям" весь негатив, відповідальність за порушення міжнародного права, анексію Криму і війська в Донбасі звалимо на Путіна Начебто "нова перебудова", тільки санкції зніміть. Такий сюжет можливий, ніхто його не повинен виключати", - повідомила Забужко.

За словами письменниці, наше завдання - зробити все, щоб прискорити кінець імперії РФ.

"Не треба розслаблятися - заміна Путіна на якогось Іванова, Петрова, Сидорова може тільки відтягнути, затягнути агонію останньої ресурсної імперії, яка абсолютно нежиттєздатна за визначенням. Розвалиться вона через десять років, або через п'ять, або три - це якраз питання наших життів. В масштабах людського життя чекати 20 і 10 років - дуже багато. Тому наше завдання-робити все, щоб прискорити кінець цієї імперії", - сказала вона.

Як раніше повідомлялося, Забужко пояснила справжню причину війни в Україні.